Kretingos parapija

Kapinių šventėje – maldos ir giesmės prisimenant mirusiuosius

Per 100 tikinčiųjų Kretingos evangelikų-liuteronų parapijos kapinėse meldėsi už mirusius artimuosius, parapijos žmones – čia vyko tradicinė kasmetinė Kapinių šventė, į kurią suvažiuoja ne tik vietiniai, bet ir kitų parapijų tikintieji, kurių artimieji palaidoti Kretingoje.

Kretingiškių Rūtos ir Arūno Šulskių šeimoje prieglobstį nuo karo radusi Sirijos krikščionių šeima: „Jūs tokie turtingi – turite tiek daug erdvės ir vandens“

Palikę savo namus, ilgai puoselėtą verslą, kauptus turtus, studijas, 40 karo nualintų sirų šią savaitę apsistojo jiems nepažįstamoje Lietuvoje. Sirams duris plačiai atvėrė Lietuvos evangelikų liuteronų bendruomenės nariai, sutikę pasidalinti savo duonos kąsniu. Dalį namo šešių asmenų šeimai paskyrusi kretingiškė Rūta Šulskienė taip tikisi atsilyginti už tai, jog kadaise karo nuvargintus ir beturčius jos tėvus priėmė kaimynai.

Lietuvos giesmių šventė Kretingoje

Prasidedančios kalendorinės vasaros pirmąjį savaitgalį visos Lietuvos evangelikų liuteronų mintys ir žvilgsniai buvo nukreipti į Kretingą. Gegužės 31 – birželio 2 d. vietos ev. liuteronų parapijoje rengtas „Tarnystės“ temą gvildenęs LELB Jaunimo centro seminaras, o birželio 1 d., šeštadienį, miestą užplūdo evangeliški chorai iš artimesnių bei tolimesnių Lietuvos kampelių: 15.00 val. Kretingos ev. liuteronų bažnyčioje nuskambės 22-oji evangeliška Giesmių šventė.

Bičiuliai aplankė Kretingos parapiją

Kretingos evangelikų liuteronų bendruomenė praėjusį savaitgalį sulaukė ilgamečių savo bičiulių iš Blankenfelde parapijos, netoli Berlyno. Svečiai sakė atvykę skatinami krikščioniškos bendrystės ir kupini norų pagelbėti Kretingoje įrengti „Sandoros“ draugijos patalpas.

Kūrybingi liuteronai

Dovilė Grigaliūnaitė mokinasi Kretingos Daujoto vidurinėje mokykloje. Ji tapo konkurso „Menas ir sportas“ nacionalinio etapo nugalėtoja ir jos darbas gali būti eksponuojamas per 2012 metų olimpiadą Londone. Merginai ieškodama idėjos konursui pasirinko olimpinius žiedus, kurie simbolizuoja atskirus žemynus, juose piešdama sportinius simbolius, tam tikrą sporto šaką. Kaip minėjo Dovilė sportas mene yra sudėtinga tema, tačiau vis dėl to suradusi idėjų paišė stilizuotus olimpinius žiedus. Paklausta ar sportas ir menas turėtų eiti drauge, ji atsakė, kad pritaria tam pasakymui: sveikame kūne – sveika siela. Juk senovėje išorė ir vidus turi būti gražūs. Nors šiais laikais sportas ir menas yra atskiros valstijos ir vieni kitus užgaulioja. Galbūt tokie konkursai padeda vienas kitą suartinti.