Bažnytinė muzika

Tarptautinė giedojimo savaitė Palangoje: „Bažytinės muzikos tiltas – Vokietija – Lietuva – Karaliaučius“

Jau daugiau nei du dešimtmečius Lietuvos evangeliškosios liuteronų bažnytinės muzikos sandrauga (LELBMS, vadovė Laura Matuzaitė Kairienė) antroje vasaros pusėje (šiemet vyko 07.29-08.05) rengia tarptautinius chorinės muzikos seminarus pajūryje (porą metų vyko Jurbarke), į kuriuos suvažiuoja chorinės muzikos entuziastai iš visos Lietuvos, ir nebūtinai tik liuteronai. Pilnas seminaro pavadinimas: Tarptautinė giedojimo savaitė Palangoje – 2018 „Bažnytinės muzikos tiltas – Vokietija – Lietuva – Karaliaučius“ – pilnas tarptautiškumo, todėl būtent šiuo aspektu jį ir apžvelgsime.

Giesmių šventė – 2018

Birželio 9 d. Vilkyškiuose vyko Lietuvos evangeliškosios bažnytinės muzikos sandraugos (LEBMS) kasmet rengiama evangelikų liuteronų ir reformatų bažnytinių chorų ir ansamblių Giesmių šventė – 2018.

Lauksargių bažnyčia - vartai į džiazo festivalį

Taip. Lauksargiuose jau trečiąjį kartą prasidėjo (iš viso ketvirtąjį) Tauragės džiazo festivalis. Tai įvyko birželio 29 dieną. Jis taip pritiko ir prilipo prie Tauragės, kad jau be šio festivalio nebeįmanoma įsivaizduoti vasaros Tauragėje. Kokia būtų vasara be džiazo? Ir taip tu man pataikyk į dešimtuką - kalbu apie organizatorių Valdą Latožą. Žinoma, būta sunkumų, finansinės naštos, praradimų ir atradimų, bet faktas toks - džiazas Tauragėje įsitvirtino ir bus čia. Jo reikėjo, jis yra. Niekas dabar nebesuprastų Valdo Latožos, jei jis atsisakytų organizuoti festivalį. Gal kas kitas imtųsi, bet tokių ryšių, tokio skonio ir supratimo apie džiazą vargu bau kas turėtų Tauragėje. Ir Lietuvoje ne kažkiek jau yra tų žinovų ir specialistų su tokiais ryšiais ir duomenimis. Niekas ir nebesuprastų, kodėl (neduok Dieve) Lauksargiuose nebevyktų festivalio atidarymo koncertas.

Priekulės liuteronų bažnyčioje suskambėjo vargonų muzika

Motinos diena Priekulės liuteronų parapijai šiemet buvo ypatinga, nes bažnyčioje po 74 metų pertraukos vėl suskambėjo vargonų muzikos garsai. Mišių pabaigoje taurusis muzikos instrumentas buvo pašventintas.

,,Giesmių giesmelė 2018“ – Kretingoje

Gegužės 5 dieną tradicinė ,,Giesmių giesmelė“ 2018 – TIKĖJIMAS, VILTIS ir MEILĖ“ atkeliavo į Kretingą. Bažnyčia, jos aplinka atgijo ir mirguliavo nuo gausaus saviškių ir svečių būrio: atvyko net penkiolika kolektyvų – giedotojai choristai, ansambliečiai, solistai, orkestrantai, smuikininkai, kitų kūrinių atlikėjai, jų vadovai, mokytojai, parapijų kunigai.

Informacija iš viso pasaulio

LCMS News – Liuteronų Bažnyčios Misūrio Sinodo naujienos

LWF news – Pasaulio Liuteronų Sąjungos informacija

Keston News Service - (KNS) - Kestono insituto leidinys

EKD news - Vokietijos evangelikų liuteronų bažnyčios žinios

Church News - Danijos ev. liuteronų bažnyčios žinios

BIEN – Baltijos jūros šalių bažnyčių jaunimo ekumeninis tarpkultūrinis tinklapis