Archyvas

2006

Apie protėvių giesmes ir kelionių staigmenas

Kasmet apie Jonines Klaipėdos etnokultūros centro ir Lietuvininkų bendrijos „Mažoji Lietuva“ vaikų ir jaunimo fokloro ansamblis „Vorusnėlė“ išsiruošia į koncertinę kelionę. Mažosios Lietuvos etninės kultūros puoselėtoja „Vorusnėlė“ gyvuoja nuo 1989 m., o 2005 m. pelnė geriausio Lietuvos vaikų ir jaunimo folklorinio ansamblio nominaciją „Aukso paukštė“. Atsiimdama apdovanojimą „Vorusnėlė“ priminė visai Lietuvai apie penktąjį etnografinį Lietuvos regioną, kurį dažnai ne tik žiniasklaida, bet ir „kultūrininkai“ ignoruoja – tai Klaipėdos kraštas, nedidelė, tačiau vis dar Lietuvai priklausanti Mažosios Lietuvos dalis.

„Giesmių giesmelė“ latviškoje parapijoje

„Pas mus Akmenės apylinkėse žmonės galvoja, kad liuteronai tik yra latviai, todėl jiems buvo naujiena, kai jie sužinojo, jog vaikai bažnyčioje kalbėjo ir giedojo lietuviškai ir jų buvo tiek daug. Daugumai tai buvo negirdėtas dalykas,“ – savo įspūdžiais dalijosi Alkiškių parapijos pirmininkė Rasma Vasiliūnienė.

Šilutės ELB merginų vokalinė-instrumentinė grupė

Šilutės evangelikų- liuteronų bažnyčios (ELB) merginų vokalinė-instrumentinė grupė susikūrė 2004 metų rudenį parapijos kunigo Remigijaus Šemeklio prašymu.