Šventės, jubiliejai

Palangoje skambėjo Giesmių giesmelė

2013 Biželio mėn. 10 d.

Gegužės 11 d. (antrąjį gegužės šeštadienį) į Palangos ev. liuteronų bažnyčią sugužėjo Lietuvos ir Latvijos evangeliškų bažnyčių vaikų ir mokyklinio amžiaus jaunimo kolektyvai bei solistai.

Šventės pradžioje visus susirinkusiuosius pasveikino parapijos kunigas dr. Darius Petkūnas, homiliją sakė Lietuvos ev. liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis.

„Giesmių giesmelės“ šventė tradiciškai pradedama simbolio – kryžiaus formos žvakidės – įžiebimu. Renginį vedė Augustė ir Ieva Petkūnaitės, kurių pasakojimai apie Palangos istoriją, lankytinas vietas pynėsi su „Giesmių giesmelės“ dalyvių pasirodymais.

Šventėje dalyvavo keturiolika kolektyvų: po vieną kolektyvą iš Palangos, Marijampolės, Klaipėdos, Panevėžio, Pagėgių, Plungės r. Šateikių, Kintų, Jurbarko-Skirsnemunės, Lietuvininkų bendrijos „Mažoji Lietuva“, Malpilio-Ogrės (Latvija), po du kolektyvus – iš Tauragės ir Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio. Pirmą kartą dalyvavo šv. Evangelisto Morkaus R. katalikų parapijos jaunimo choras „Žiburys“ iš Šateikių, Kintų ev. liuteronų parapijos vokalinis duetas ir Žemaičių Naumiesčio šv. Ark. Mykolo R. katalikų parapijos krikščioniškojo jaunimo grupė.

Po visų pasirodymų šventės dalyviams LEBMS valdybos pirmininkė Laura Matuzaitė-Kairienė įteikė padėkos raštus, atminimo dovanėles ir saldžiuosius prizus. „Giesmių giesmelės“ simbolis buvo perduotas Jurbarko ev. liuteronų parapijos pirmininkei Elenai Kuskienei, šventės dalyviai drauge meldėsi „Tėve mūsų“ ir po vyskupo palaiminimo giedojo tradicinę giesmę „Taigi imk mano ranką“.

Kaip ir kasmet, pasibaigus šventei, jos dalyviai ir svečiai, nusifotografavę prie bažnyčios atminimo nuotraukai, buvo pakviesti pasistiprinti pietumis. Mažieji giedorėliai ir jų vadovai dalijosi šventės įspūdžiais, bendravo.

Pastebėjau, kad šiemet į šventę atvyko mažiau dalyvių nei dalyvaudavo anksčiau. Matyt, esama svarių priežasčių – daugeliui kolektyvų tikriausiai buvo per toli važiuoti. Tačiau nustebau, kodėl nebuvo artimų ir šventėse dažnai dalyvaujančių Priekulės, Kretingos, Kretingalės, Plikių ir Dovilų kolektyvų.

Džiaugiamės, kad tokios šventės vyksta vis kitoje parapijoje. Jos leidžia muzikos kolektyvams drauge šlovinti giesmėmis Dievą ir susipažinti su kitomis parapijomis.

Dėkojame visiems, rengusiems „Giesmių giesmelę 2013“: Lietuvos evangeliškos bažnytinės muzikos sandraugos darbuotojai Daivai Galinaitienei, Sandraugos pirmininkei Laurai Matuzaitei-Kairienei, Palangos ev. liuteronų parapijai, chorų ir ansamblių vadovams bei visiems jauniesiems giesmininkams!

Iki susitikimo kitais metais Jurbarke!!!

Marta Karaliutė

Nuotraukos autorės ir kun. Ch. Evansono

„Lietuvos evangelikų kelias“, 2013 Nr.4-5