Aktualu

Šv. Jono bažnyčia: kas toliau?

2018 Gegužės mėn. 08 d.

Viešumoje prasidėjus diskusijoms dėl Klaipėdos savivaldybės pasirinkto kelio atstatyti autentiško tūrio šv. Jono bažnyčią, pirmadienį surengto pasitarimo metu priešingas vizijas turinčios pusės vėl išsakė savo argumentus. Iš „Atvirai Klaipėdai“ duotų komentarų susidaro įspūdis, jog abi jos liko prie savo pozicijų.

Vicemerė Judita Simonavičiūtė po darbinio pasitarimo sakė, jog buvo sukvietusi tiek architektus, tiek Savivaldybės administracijos specialistus, kad jie išsakytų savo argumentus.

„Kokį konkursą vėl skelbti apsispręs pati Savivaldybės administracija. Faktas yra tai, kad archeologija čia yra svarbiausias dalykas. O Kultūros paveldo departamentas mums aiškiai pasakė, kad prieš skiriant finansavimą archeologiniams tyrimams turi būti aiškiai parodyta, ką čia norime atstatyti“, – sakė J. Simonavičiūtė.

Pasitarime dalyvavęs neįvykusį konkursą kritikavusios Klaipėdos regioninės architektūros tarybos pirmininkas Edmundas Andrijauskas sakė dar kartą išdėstęs tuos pačius argumentus.

„Pasišnekėjome ir išsiskirstėme. Pagrindinis mūsų tikslas, kad šis projektas pasižymėtų aukšta kokybe ir būtų sukurtas išskirtinis Klaipėdos objektas. Renkantis iš trijų pasiūlymų, o ne iš vieno, tai padaryti yra kur kas daugiau šansų“, – sakė architektas.

Kad siekiama kokybės tvirtino ir Savivaldybės administracijos Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas.

„Dar kartelį išdėsčiau argumentus, kodėl mes norime pirmiausia 3D modelio. Jis palengvintų jau pagrindinio konkurso, kurio metu būtų sukurtas techninis projektas, vykdymą. Ir Kultūros paveldo departamentas mus ragina kuo skubiau teikti tarpinį rezultatą, nes tik tada spręs dėl finansavimo archeologiniams tyrimams. Gaunasi toks užburtas ratas. Lieku prie tos pačios nuomonės, kad reikia pirmiau tokio modelio, nes jis leis ir klaidų išvengti, ir laiko sutaupyti“, – sakė R. Zulcas.

Jis teigė, jog naują konkursą bus siekiama paskelbti kuo greičiau, kad modelis būtų sukurtas iki rudens, kai planuojama surengti tarptautinę konferenciją, skirtą šv. Jono bažnyčios atstatymo ir jos pritaikymo idėjoms generuoti.

 

 

Martynas Vainorius,

atviraklaipeda.lt/