Bažnytinė muzika

Leipcigo universiteto choro koncertas

Šilutės liuteronų bažnyčioje š.m. rugsėjo 20 d. koncertavo Leipcigo universiteto choras.

Gospel choro „SOUND OF JOY“ viešnagė Lietuvoje

Š. m. rugpjūčio 26 – 29d. Lietuvoje viešėjo įspūdingo dydžio Hersbruko (Vokietija) Nikolajaus – Selnekerio bažnyčios Gospel choras „Sound of Joy“ (virš 50 choristų). Šį Gospel chorą 1981m. įkūrė dekanato kantoriaus bažnytinės muzikos direktorius, vargonininkas Karlas Šmitas. Mažas Hersbruko miestelis, kuriame gyvena apie 12 tūkstančių gyventojų, yra pietų Vokietijoje, Niurnbergo metropoliniame regione, apie 200 km nuo Miuncheno. Šioje nedidelėje parapijoje 2003m. teko atlikti 6 mėn. bažnytinės muzikos praktiką. Turėjau galimybę gerai pažinti šį chorą, kartu dalyvauti koncertinėje kelionėje į Siciliją. Kilo idėja pasikviesti chorą ir į Lietuvą.

Ansamblio „Adoremus“ „Tyli naktis“

2009 m. gruodžio 18 d., penktadienį, Vilniaus ev. liuteronų bažnyčioje VELB ansamblis ADOREMUS savo penkerių metų gimtadienį pažymėjo dviejų dalių kalėdiniu koncertu TYLI NAKTIS.

Bažnytinės muzikos studijavimo savaitės Austrijoje

Šią vasarą jau net 54 kartą rinkosi bažnytinės muzikos mylėtojai iš Vokietijos ir rytų Europos šalių į ekumeninį bažnytinės muzikos studijavimo seminarą Austrijoje, Gosau miestelyje.

Juodkrantėje – liuteronų giesmių šventė

Tiek išlikusios, tiek per karą ar entuziastingai ateistinį pokarį suniokotos Mažosios Lietuvos bažnyčios (ne viena jų dabar jau sėkmingai renovuota - ne be Vokietijos liuteroniškų bendruomenių paramos) – tai ne vien „architektūros paminklai“: būtent liuteronų parapijos yra ta gyvoji gija, rišanti būtąją Mažosios Lietuvos kaip Rytprūsių (Prūsijos, Vokietijos) dalies istoriją su šiandiene Lietuva.