Bažnytinė muzika

Bažnytinės muzikos studijavimo savaitės Austrijoje

Šią vasarą jau net 54 kartą rinkosi bažnytinės muzikos mylėtojai iš Vokietijos ir rytų Europos šalių į ekumeninį bažnytinės muzikos studijavimo seminarą Austrijoje, Gosau miestelyje.

Šį seminarą organizuoja Vokietijos Pfalz žemės Evangeliškos bažnytinės muzikos sandrauga, kuri taip pat prisideda prie bažnytinės muzikos tobulinimo rytų Europos šalyse. Jau keletą metų iš eilės ši sandrauga kviečia dalyvauti šiame seminare atstovus iš Lenkijos, Čekijos ir Lietuvos. Aš ir mano dukrelės labai džiaugiamės, kad šiais metais galėjome dalyvauti šiame seminare.

Beveik dvi savaites dalyviai ruošė koncertinę programą, kurią atliko Bad Aussee, Bad Ischle ir Gosau bažnyčiose. Skambėjo J.S. Bach ir C.P. E Bach kantatos „Magnificat“ chorui, solistams, vargonams ir orkestrui. Choro užsiėmimus vedė ir koncertams dirigavo Vokietijos Pfalz žemės Evangeliškos bažnytinės muzikos sandraugos direktoius Jochen Steuerwald. Koncertų metu bažnyčios prisipildė nepakartojamo skambesio, o klausytojai negailėjo susižavėjimo šūksnių ir plojimų.

Vaikų miuziklas

Šalia giedojimo buvo galima tobulintis vokalo studijose arba mokytis groti vargonais.

Šiais metais pirmą kartą Augustė ir Ieva Petkūnaitės atstovavo Lietuvą vaikų rengiamoje programoje. Vaikai ruošė miuziklą „Der Rattenfaenger von Hameln“ Ši istorija pasakoja apie miestelį užgriuvusią bėdą, juos užpuolė žiurkės, kurių niekaip nepavykdavo atsikratyti. Žmogui, kuris tai padarys buvo pažadėtas didelis atlygis. Atsiradus tokiam žmogui, kuris fleitos pagalba išviliojo žiurkes iš miesto, žadėtas atlygis nebuvo sumokėtas. Visa tai supykdė stebukladarį ir jis stebuklinga fleitos muzikos pagalba išsivedė miestelio vaikus į kalnus. Augustė ir Ieva miuziklą puošė pritardamos fortepijonu ir dainavo kartu su Vokiečių ir Austrų vaikais. Kadangi miuziklas buvo tarptautinis, tai ir lietuviškos kalbos buvo galima išgirsti. „Kepėjos“ iš Lietuvos pasiskundė, kad žiurkės suėdė jų duoną. Tiesa, šį sakinį teko dar kartą pakartoti vokiškai, kadangi pasigirdo klausimas „Was?“Vaikų miuziklas susilaukė didelio dėmesio. Žiūrovų prisirinko pilna salė, o už nuoširdų darbą vaikai buvo apdovanoti ne tik plojimais, bet ir atminimo dovanėlėmis. Su vaikais dirbo ir nuostabią programą parengė muzikos pedagogė, vaikų choro vadovė Vera Steuerwald.

Prie Gosau ežero

Šios dvi bažnytinės muzikos studijavimo savaitės kartu buvo ir nepakartojamos atostogos Austrijoje. Išnaudojome kiekvieną laisvo laiko minutę, kad galėtume kuo daugiau pamatyti. Aplankėme Mocarto miestą Salzburgą, kopėme į kalnus, druskų kasyklą, laivais plaukiojome ežeruose, važinėjom nuo kalnų vasaros rogutėmis.

Laikas praleistos Austrijoje ne tik suteikė puikią progą patobulinti muzikines žinias, bet ir pakerėjo savo nepaprastu gamtos grožiu. Turbūt neįmanoma yra pamiršti kalnų grožio, besileidžiančios saulės raudonume, begalinio ežerų tyrumo ir jausmo, kad žmogus esi tik maža Dievo nuostabios kūrinijos dalelė.

Esame labai dėkingos Vokietijos Pfalz žemės Evangeliškos bažnytinės muzikos sandraugai ir Lietuvos Evangeliškos bažnytinės muzikos sandraugos direktorei Laurai Matuzaitei-Kairienei už suteiktą galimybę dalyvauti šiame seminare, puikų organizavimą ir neišdildomus įspūdžius.

Inga Petkūnienė