Aktualu

Ta pati istorija ir skirtingas paveldas Katyčiuose ir Pašyšiuose

Katyčių parapija buvo viena iš labiausiai nukentėjusių Pirmojo pasaulinio karo metu.

Būdama prie tuometinės Rusijos sienos, parapija nuo pat karo pradžios (1914-08-01) kentė carinės armijos išpuolius. Buvo naikinamas gyventojų turtas, deginami namai, dauguma žmonių turėjo palikti savo namus ir slėptis saugesnėse vietose. Tie, kurie liko, buvo tremiami į Rusiją.

Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčiai – šviesi perspektyva

Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčia remonto laukia jau labai seniai. Pastato būkle, bažnyčios remontui būtinų lėšų stygiumi parapiją aptarnaujantys kunigai guodžiasi daug metų: parapijiečių mažai, o pastatas griūva. Iniciatyvos remontuojant seną bažnyčią ėmėsi Tauragės rajono savivaldybė. Šiemet ketinama suremontuoti stogą, pakeisti langus ir duris. Ateityje, planuojama, čia bursis ne tik tikintieji. Bažnyčią ketinama prikelti kultūriniam gyvenimui.

Žukų evangelikų liuteronų klebonijai – naujas gyvenimas

Kultūros paveldo departamentas kartu su Pagėgių savivaldybės administracija pasišovė suremontuoti Žukų evangelikų liuteronų bažnyčiai priklausantį klebonijos pastatą. Pirmiausia remontuojamas pastato stogas. Parapiją aptarnaujantis kunigas Edikas Šulcas sako, kad kultūros paveldo objektas yra ne tik klebonija, bet visas pastatų ansamblis. Tikimasi, kad remontuojami bus visi trys statiniai (klebonija, ūkinis pastatas ir bažnyčia).

Šventovė Jurbarke iškilo po 20 metų trukusių statybų

Po dvidešimties statybų metų Jurbarke oficialiai atidaryta evangelikų liuteronų bažnyčia. Kristijono Donelaičio vardu pavadinta bažnyčia į šventines pamaldas sukvietė didelį būrį tikinčiųjų. Pašventinti Dievo namus atvyko ir Lietuvos evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis. Prieš pradėdamas dirbti Vilniuje jis dvejus metus vadovavo Jurbarko evangelikų liuteronų parapijai. 1998 metais jį pakeitė kunigas Mindaugas Kairys. Jo bei stiprios religinės bendruomenės iniciatyva ir baigti bažnyčios statymo darbai.

Emalio miniatiūros su Kristijono Donelaičio dvasia

Kintų Vydūno kultūros centras ir meno gerbėjai atsisveikino su dvyliktojo emalio meno laboratorijos kūrėjais. Skambant pučiamųjų instrumentų ansamblio „Pamario bras“ muzikai, kūrėjams dėkota už sukurtas emalio miniatiūras, praturtinusias emalio darbų kolekciją „Pamario ženklai“.