Aktualu

Paveikslas keliavo šimtą metų

1915-aisiais Priekulės liuteronų evangelikų bendruomenė, atsisveikindama su dirbti į Katyčius perkeliamu kunigu Vilhelmu Gaigalaičiu, padovanojo jam paveikslą, kuris beveik po šimto metų vėl sugrįžo į šio miestelio bažnyčią. Sekmadienį per mišias paveikslas iškilmingai buvo pakabintas ant bažnyčios sienos.

Pašventinta rekonstruota Biržų evangelikų liuteronų bažnyčia ir vargonai

Rugsėjo 29-oji buvo didi diena Biržų evangelikų liuteronų parapijos istorijoje. Iškilmingomis pamaldomis buvo pašventinta rekonstruota bažnyčia bei jos vargonai. Prieš iškilmingas pamaldas pakalbintas Biržų evangelikų liuteronų parapijos kunigas Juozas Mišeikis, beje, prieš tris mėnesius apsigyvenęs Biržuose antrajame bažnyčios aukšte įrengtame bute, pasakojo, kad padėjus dviem Vokietijos liuteronų bažnyčių organizacijoms - „Gustav Adolf Werk“ ir „Martin Luther Bund“ - per dvejus metus Biržų evangelikų liuteronų bažnyčia iš esmės atnaujinta. Pastatytas iš JAV atsiųstas altorius, sakykla ir krikštykla. Iš Vokietijos atvežti vargonai, kuriuos 2011 metais biržiečiams padovanojo kunigo našlė iš Berlyno Angela Jaenicke. Iki tol pamaldose buvo grojama sintezatoriumi.

Pasaulis prie vieno stalo

Vasaros pabaiga Šakių parapijai buvo aktyvi ir gausi įvykių ne tik namuose, bet ir Vokietijoje. Rugpjūčio viduryje mus aplankė johanitai, kurių gražiam būriui vadovavo ne pirmus metus Šakiuose besilankantis Rolf Krause. Svečiai ne tik atvežė su meile Vokietijoje suruoštą labdaros siuntą, bet ir iškėlė tikrą puotą globos namų vaikams vakare prie laužo su keptomis vokiškomis dešrelėmis ir sultimis. Johanitai Šakius aplanko kas antri metai, žino mūsų džiaugsmus ir rūpesčius. Visada smagu pasimatyti, pakalbėti.

Kai tarnystė Dievui perduodama iš kartos į kartą

Usėnų miestelyje gyvena žmogus, kilęs iš garsios ir garbingos evangelikų liuteronų diakonų šeimos. Malda Timpų giminę lydėjo visą gyvenimą. Tai liudija net 7 šios giminės palikuonys, pasirinkę tarnystę Dievui. Pats Richardas Timpa pasuko kitu keliu, labiau žemišku.

Klaipėdai reikia pilies ir bažnyčios

Užsienio turistus į Klaipėdą vežančios firmos vis garsiau kalba apie klientų nusivylimą šiuo miestu, o kruizinių laivų operatoriai vietoje Klaipėdos renkasi kitus Baltijos jūros uostus. Priežastis - mažai lankytinų objektų ir negyvas senamiestis.