Aktualu

Europos dienos šventė Tauragėje

Gegužės 9-oji – Europos diena, kuri minima visose Europos valstybėse. Europos dienos šventė vyko ir Tauragėje – Martyno Mažvydo skvere – šalia Tauragės M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčios. Šių metų Europos dienos šventė buvo skirta Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metams paminėti.

Kai kilnūs darbai traiškomi valdininkų ambicijų

Tai, ką patyrė Šakių evangelikų liuteronų parapijos klebonas Virginijus Kelertas, septynerius metus vadovaujantis VšĮ Šakių vaikų globos namams, iliustruoja kone su juodu humoru tariamą sparnuotą frazę: jei darysi gera, būsi puldinėjamas, šmeižiamas, net teisiamas. Keisčiausia šioje istorijoje tai, jog tikrų tėvų meilės ir rūpesčio netekusių vaikų interesais rūpintis ėmęsis dvasininkas, pats ir inicijavęs minėtų globos namų įkūrimą, suteikęs įstaigai būstą, buvo įsuktas į kelerius metus trukusį nepagrįstų kaltinimų maratoną, kuriam „dirigavo“… Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojos. Paradoksas: įstaigų, kurių paskirtis – rūpintis vaiku, darbuotojos šioje istorijoje veikė būtent prieš jį…

Bičiuliai aplankė Kretingos parapiją

Kretingos evangelikų liuteronų bendruomenė praėjusį savaitgalį sulaukė ilgamečių savo bičiulių iš Blankenfelde parapijos, netoli Berlyno. Svečiai sakė atvykę skatinami krikščioniškos bendrystės ir kupini norų pagelbėti Kretingoje įrengti „Sandoros“ draugijos patalpas.

Kūrybingi liuteronai

Dovilė Grigaliūnaitė mokinasi Kretingos Daujoto vidurinėje mokykloje. Ji tapo konkurso „Menas ir sportas“ nacionalinio etapo nugalėtoja ir jos darbas gali būti eksponuojamas per 2012 metų olimpiadą Londone. Merginai ieškodama idėjos konursui pasirinko olimpinius žiedus, kurie simbolizuoja atskirus žemynus, juose piešdama sportinius simbolius, tam tikrą sporto šaką. Kaip minėjo Dovilė sportas mene yra sudėtinga tema, tačiau vis dėl to suradusi idėjų paišė stilizuotus olimpinius žiedus. Paklausta ar sportas ir menas turėtų eiti drauge, ji atsakė, kad pritaria tam pasakymui: sveikame kūne – sveika siela. Juk senovėje išorė ir vidus turi būti gražūs. Nors šiais laikais sportas ir menas yra atskiros valstijos ir vieni kitus užgaulioja. Galbūt tokie konkursai padeda vienas kitą suartinti.

Žmogaus ir tautos pašaukimas laisvės sąlygomis - vysk. Mindaugo Sabučio pranešimas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga

Vysk. Mindaugo Sabučio pranešimas Lietuvos Respublikos Seime Kovo 11-osios proga (dėl laiko stygiaus vyskupas pranešimą Seime perskaitė sutrumpintoje formoje).

 

Jūsų Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente, LR Seimo Pirmininke, Nepriklausomybės Akto signatarai, kovotojai už Lietuvos Nepriklausomybę ir visi garbūs žmonės, susirinkę į 22-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines.