Aktualu

Kūrybingi liuteronai

Dovilė Grigaliūnaitė mokinasi Kretingos Daujoto vidurinėje mokykloje. Ji tapo konkurso „Menas ir sportas“ nacionalinio etapo nugalėtoja ir jos darbas gali būti eksponuojamas per 2012 metų olimpiadą Londone. Merginai ieškodama idėjos konursui pasirinko olimpinius žiedus, kurie simbolizuoja atskirus žemynus, juose piešdama sportinius simbolius, tam tikrą sporto šaką. Kaip minėjo Dovilė sportas mene yra sudėtinga tema, tačiau vis dėl to suradusi idėjų paišė stilizuotus olimpinius žiedus. Paklausta ar sportas ir menas turėtų eiti drauge, ji atsakė, kad pritaria tam pasakymui: sveikame kūne – sveika siela. Juk senovėje išorė ir vidus turi būti gražūs. Nors šiais laikais sportas ir menas yra atskiros valstijos ir vieni kitus užgaulioja. Galbūt tokie konkursai padeda vienas kitą suartinti.

Žmogaus ir tautos pašaukimas laisvės sąlygomis - vysk. Mindaugo Sabučio pranešimas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga

Vysk. Mindaugo Sabučio pranešimas Lietuvos Respublikos Seime Kovo 11-osios proga (dėl laiko stygiaus vyskupas pranešimą Seime perskaitė sutrumpintoje formoje).

 

Jūsų Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente, LR Seimo Pirmininke, Nepriklausomybės Akto signatarai, kovotojai už Lietuvos Nepriklausomybę ir visi garbūs žmonės, susirinkę į 22-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines.

Užgavėnių šiupinio vakaras Klaipėdoje

Užgavėnės – sena pavasario šventė, žinoma visose Europos šalyse. Kitą dieną po Užgavėnių prasideda Gavėnia, trunkanti 7 savaites (46 dienas) iki Velykų. Gavėnia – krikščionių dvasinio pasninko laikotarpis, skirtas Kristaus kančių ir mirties apmąstymui, susikaupimo metas.