Aktualu

Evangelikų liuteronų palikimas Klaipėdos krašte

Pažinti Lietuvą galima ne tik įkopus į aukščiausią pilkapį ar aplankius etnografinį muziejų, bet ir iš naujo pažvelgus į, atrodo, daug kartų regėtas vietas. Klaipėdos kraštas nuo seno buvo protestantų tikėjimo lopšys. Čia kūrėsi reformuotosios bažnyčios bendruomenės, todėl šiaurinėje Mažosios Lietuvos dalyje šiandien galima aplankyti ne vieną išlikusią neogotikinio stiliaus bažnyčią, senosiose kapinaitėse paskaityti gotiškų užrašų ar išlikusių epitafijų.

Naujas dokumentinis filmas pasakoja apie liuteronybę Lietuvoje

Gegužės 9 d. Vilniuje, kino teatre „Pasaka“ įvyko dokumentinio filmo „Prisilietimas“ premjera. Jis pasakoja apie 500 metų trunkančią evangelikų liuteronų bažnyčios ir bendruomenės istoriją Lietuvoje.

Močiutę, Mirdzą Švagerienę, prisimenant

Tą pablukusios rusvos spalvos namelį visai nesunku pastebėti, šiek tiek išsukus iš pagrindinio kelio, bėgančio senolės Akmenės link.

Šv. Jono bažnyčia: kas toliau?

Viešumoje prasidėjus diskusijoms dėl Klaipėdos savivaldybės pasirinkto kelio atstatyti autentiško tūrio šv. Jono bažnyčią, pirmadienį surengto pasitarimo metu priešingas vizijas turinčios pusės vėl išsakė savo argumentus. Iš „Atvirai Klaipėdai“ duotų komentarų susidaro įspūdis, jog abi jos liko prie savo pozicijų.

Literatūrinė-muzikinė popietė Žukų bažnyčioje

Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ kūrėjai apsilankė dar vienoje įspūdingoje ir sakralioje vietoje. Šeštadienį parapijos klebono Ediko Šulco kvietimu tauragiškiai lankėsi gretimoje Pagėgių savivaldybėje Žukuose, šio nedidelio Mažosios Lietuvos kaimelio evangelikų liuteronų bažnyčioje. Čia buvo surengta literatūrinė-muzikinė popietė.