Archyvas - 2004

Vagys iš Martyno Mažvydo statulos rankų išplėšė knygą

Tauragėje 2004 m. gruodžio 12 d., sekmadienį apvogta Evangelikų liuteronų bažnyčios fasadą puošianti varinė Martyno Mažvydo statula.

Kaip sakė šios bažnyčios kunigas Mindaugas Dikšaitis, iš nišoje stovinčios statulos rankų išplėšta varinė knyga.
Pasak kunigo, neabejojama, kad masyvia skulptūros dalimi susigundė metalo vagys. Nuostolis įvertintas maždaug 2 tūkst. litų.
Tauragės rajono policijos komisariatas dėl vagystės pradėjo ikiteisminį tyrimą.
M. Dikšaitis taip pat pasakojo, kad kunigo M. Mažvydo statula apvagiama nebe pirmą kartą. Prieš gerą dešimtmetį vagys buvo išlupę tą pačią knygą, taip pat aplaužę kitoje nišoje stovinčios reformatoriaus Martyno Liuterio statulos detales.
Tačiau tąsyk ilgapirščiams pagrobtų daiktų parduoti nepavyko ir maždaug po metų jie knygą bei M. Liuterio statulos fragmentus numetė prie klebonijos.

www.delfi.lt

Apie vagystę iš Dievo namų kunigo akimis

Praėjusį savaitgalį Tauragėje įvyko naujas vandalizmo atvejis – iš švietėjo, pirmosios lietuviškos knygos autoriaus Martyno Mažvydo statulos rankų pavogta tuščiavidurė varinė „Katekizmo“ knygos imitacija (pirmą kartą ji buvo pagrobta prieš dešimtį metų). M.Mažvydo statula stovi nišoje prie įėjimo į vieną iš gražiausių ir vertingiausių architektūriniu bei istoriniu požiūriu šalyje Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčią. Statulos autorius – garbus miesto tautodailininkas Antanas Bagdonas.
Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Mindaugas Dikšaitis tokiu išpuoliu labai pasipiktinęs:
- Kitoje nišoje puikuojasi evangelikų liuteronų kunigo Martyno Liuterio statula su knyga rankose. Bet ji turbūt kur kas geriau pritvirtinta, nes ilgapirščiai jokiomis priemonėmis negalėjo jos nuplėšti, - pasakojo kunigas.
Kalbėdamas apie pavogtos tuščiavidurės varinės knygos kainą, kunigas tarsi pyktelėjo:
- Negaliu įvardyti, kiek ji kainavo. Meno kūriniai šventoje vietoje, manau, neįkainojami. Beje, respublikinėje ir rajoninėje spaudoje buvo rašyta, kad dingusi knyga įkainota 2000 litų. Netiesa. To niekas negali pasakyti, nes metalo įkainiai dažnai keičiasi ir šiandien šis vagių grobis galėtų kainuoti gal net vos kelis litus. Norint sužinoti tikslią vagių grobio kainą, reikėtų specialistų, kurie galėtų tai nuspręsti, vertinimų, - sakė dvejus metus Tauragėje dirbantis M. Dikšaitis.
Paklaustas, kodėl vagišiai dažnai kėsinasi į Dievo namus, pašnekovas nedvejodamas atsakė:
- Visuomenėje kažkodėl vyrauja nuomonė, kad bažnyčioje yra begalės aukso, o kunigai – turtingiausi žmonės. Nesąmonė. Gal mažai kas patikės, bet mūsų, kunigų, pajamos per mėnesį vos trys-keturi šimtai. O kas dėl vagysčių, tai iš tiesų tiek Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčia, tiek evangelikų liuteronų raštinė buvo ne kartą apiplėšta, patyrėme nuostolių.
Kunigas apgailestavo, kad ši vagystė įvyko advento metu - ramybės, susitaikymo ir didžiojo laukimo dienomis.

Vilija UŽMIŠKIENĖ,
Tauragės kurjeris