Archyvas - 2005

Kylanti bažnyčia traukia žmonių žvilgsnius

Palangos evangelikų liuteronų bažnyčios statyba Saulėtekio gatvėje sparčiai juda į priekį. Kertinis jos akmuo buvo pašventintas liepos pa­baigoje. Iki sausio jau planuojama uždengti dviejų aukštų pastato stogą.

Kretingos ir Palangos evangelikų liuteronų parapijų kunigo dr. Da­riaus Petkūno teigimu, jau baigiami kloti bažnyčios pamatai, tuoj pradės kilti sienos. „Statybų pradžia buvo sunki. Te­ko atlikti papildomus žemės grunto tyrimus, nes iš pradžių gruntas ne­buvo pakankamai giliai ištirtas", - aiškino dvasininkas. Statybos darbus atlieka kauniečių bendrovė „Šeba". Rangovai stato jau ne pirmą bažnyčią - jų triūso rezul­tatą galima išvysti Kauno rajone, Domeikavoje.
Evangelikų liuteronų bažnyčia Palangoje į pirmąsias pamaldas tikinčiuosius turėtų

Palangos bažnyčios projektas. Architektai I. ir G. Likšos. Kun. D. Petkūno nuotr. 2005 m.

pakviesti liepą. Anot kunigo D.Petkūno, bendruo­menė labai domisi statybomis, žmonės nekantraudami laukia darbų pabaigos. Paklaustas, ar jau yra tiksliai nuspręsta, kaip atrodys bažnyčios vidus, dvasininkas tikino, jog viskas suplanuota. „Evangelikų liuteronų bažnyčios nėra taip išpuoštos kaip Romos kata­likų. Altorius, sakykla, keli paveikslai - pagrindiniai elementai mūsų bažnyčiose. Didžiausias dėmesys visgi skiriamas sielai, ji turėtų būti puoš­niausia", - sakė kunigas.
D.Petkūno teigimu, naujosios bažnyčios altorius bei sakykla bus pagaminti Lietuvoje. Palangoje ir jos apylinkėse yra apie 200 evangelikų liuteronų. Kol kas jie melstis vyksta į bažnyčią Kretingoje.


Jurga BARKAUSKAITĖ