Archyvas - 2005

Uraganas “Ervinas” nuniokojo Švėkšnos bažnyčią

2005 m. sausio 9 d. per Lietuvą praūžęs uraganas “Ervinas” šalies vakarinėje dalyje padarė nemažai nuostolių.

Nuo uragano griaunančios jėgos nukentėjo Švėkšnos evangelikų liuteronų bažnyčia. Stiprus vėjas nudraskė bažnyčios stogą, lietus apliejo ir taip perdrėkusią vakarinę altoriaus sieną. Iš tiesų buvo nelengva žvelgti į nuostabių rankų darbo padarytą altorių, kuris taip negailestingai buvo aplietas vandeniu.
Švėkšnos bažnyčia pastatyta 1867 m. Nuo jos pastatymo stogas dar nebuvo nė kartą restauruotas, todėl neverta stebėtis, kad beveik 150 metų “išgyvenusi” skarda neatlaikė uragano griaunančios jėgos.

Pasitarusi su stogo dangų ekspertais parapija nusprendė pakeisti visą stogo dangą, taip pat atlikti pastato skardinimo darbus. Pavasarį, kai atšils orai, planuojama suremontuoti vidines bei išorines bažnyčios sienas. Tiesa, sienų remontą dėl lėšų stygiaus gali tekti atidėti, bet bažnytėlės be stogo nebuvo galima palikti nė dienos. Kuo skubiausiai parapija nusipirko skardos ir savo pastangomis per keletą dienų stogą uždengė. Parapijos nariai dalį stogo dangos padengė savo lėšomis, o likusiems darbams paėmė paskolą.
Švėkšnos parapija nuoširdžiai dėkoja visiems už aukas, pagelbėjusias išsaugoti mūsų protėvių rankų pastatytą bažnyčią bei jos altorių. Parapija jau iš dalies atrestauravo stogą, tačiau priekyje dar laukia lietaus nuniokotų bažnyčios sienų remonto darbai.
Jūsų aukos reikalingos Švėkšnos bažnyčiai. Kviečiame jus aukoti šiam kilniam tikslui.

Švėkšnos evangelikų liuteronų parapija
LT284010043500051654
Bankas (NORD\LB)Kun. Mindaugas Žilinskis
El. paštas: mindaugaszilinskis@one.lt
Tel.: 8 612 17154