Archyvas

2007

 

Kalėdos atmerktomis akimis

Simeonas Jį paėmė į rankas, šlovino Dievą ir sakė: „Dabar gali, Valdove, kaip buvai žadėjęs, leisti savo tarnui ramiai iškeliauti, nes mano akys išvydo Tavo išgelbėjimą, kurį Tu prirengei visų tautų akivaizdoje: šviesą pagonims apšviesti ir tavosios Izraelio tautos garbę“. (Lk 2, 28-32)

Bažnyčią padeda statyti amerikiečiai

Palangos evangelikų liuteronų bažnyčia sulaukė pagalbos iš Jungtinių Amerikos valstijų. Iš Ajovos valstijos Habardo parapijos atvyko devyniolika žmonių, kurie prisideda prie maldos namų statybos.

Prezidentas aplankė Tauragės parapiją

“Dvasios vaisiai yra meilė, džiaugsmas, taika, kantrybė, malonumas, gerumas, ištikimybė, romumas, susivaldymas.” ( Gal. 5, 22)

Studentai tvarkė lietuvininkų kapines

2007 m. lapkričio 6 d. Klaipėdos universiteto teologijos katedros III kurso studentai kartu su dėstytoju kun. Remigijumi Šemekliu vyko tvarkyti apleistas kapines Klaipėdos rajone. Kapinaitės, į kurias nuvykome, buvo nedidelės, apleistos. Atvykę sugrėbėme lapus, nuvalėme antkapius ir ankščiau čia buvus kapo vietą išduodančius kauburėlius.

Stop karui keliuose! – Pilietinė akcija REQUIEM.LT

Nuo 1987 iki 2006 metų Lietuvos Respublikoje įvyko 108494 eismo įvykiai, kurių metu 15911 žmonių žuvo ir 125299 buvo sužeista. 2006 m. šalies keliuose įvyko 6658 eismo įvykiai, kuriuose buvo sužaloti 8334 žmonės, žuvo 760. Pagal žuvusiųjų skaičių, tenkantį milijonui gyventojų, Lietuvos rodikliai blogiausi visoje Europoje, - tokia statistinė informacija pateikta į pilietinę akciją rugsėjo 30 d. kvietusiose skrajutėse.

Palangos bažnyčiai - varpai iš Vokietijos

Ant Palangoje sparčiai statomos evangelikų liuteronų bažnyčios iškilo bokšto antstatas su kry­žiumi ir varpu.

M. Mažvydo kelyje į Karaliaučių - naujas stogastulpis

Šeštadienį Žemaičių Naumiestyje (Šilutės r.) buvo atidengtas stogastulpis, skirtas lietuviškos spausdintos knygos 460-mečiui ir jos autoriui, liuteronų evangelikų kunigui, dirbusiam Ragainėje, Martynui Mažvydui (1520-1563) atminti.

Apskritojo stalo diskusija prezidentūroje

„Valstybė ir tradicinės religijos: sutarčių istorija, reikšmė, perspektyvos“. Tokia tema rugsėjo 11 dieną Lietuvos Respublikos prezidentūroje surengta apskritojo stalo diskusija, skirta valstybės ir tradicinių religinių bendruomenių santykiams bei jų dabarties klausimams. Diskusija surengta Lietuvos Respublikos ir Šventojo Sosto I-osios sutarties – konkordato – aštuoniasdešimtmečio proga. Diskusijoje dalyvavo Lietuvos tradicinių religinių bendruomenių vadovai bei atstovai, diplomatai, politikai ir teisininkai.

Savaitė Nidoje

Atvykusi Nidon Thomo Manno festivalio metu (ir dėl jo), nuo liepos 14-os iki 22-os turėjau galimybę kasdien bent porą valandų praleisti jaukiojoje ev. liuteronų bažnytėlėje – tiesa, tik sekmadieniai buvo skirti „tikrajai“ maldai, bet kiekvienas vakaras, po šiais skliautais klausantis muzikos, taipogi sielą bent kiek pakylėdavo nuo smulkiųjų žemiškų rūpesčių…

Grąžinti tradiciniai kunigų liturginiai rūbai

Nuo Reformacijos laikų Lietuvos liuteronų Bažnyčios kunigų liturginiai rūbai buvo alba, arnotas, kamža. Apie tai liudija Vilniaus parapijos istoriniai šaltiniai, kuriuos tyrinėję autoriai pabrėžė, kad kunigų arnotai buvo labai gražiai išsiuvinėti ir brangūs, vienas net papuoštas perlais, o kamžos buvo pasiūtos patyrusių meistrų. Kauno parapijos šaltiniai liudija, kad dar 1778 m. kunigas žodžio liturgiją pravesdavo vilkėdamas albą, o po pamokslo eidamas konsekruoti Šventosios Vakarienės elementus užsidėdavo arnotą. Šie rūbai buvo išlaikyti ir kaimynystėje esančiose Prūsijos ir Kuršo bažnyčiose, su kuriomis per šimtmečius Lietuvos liuteronų Bažnyčia palaikė artimus bendrystės ryšius. Juos dėvėjo tokie žymūs bažnyčios kunigai kaip Martynas Mažvydas, Jonas Bretkūnas, Danielius Kleinas ir kiti.

Prezidento vizitas Šakiuose

Balandžio 24 dieną Šakių rajone lankėsi Lietuvos Respublikos prezidentas J.E. Valdas Adamkus. Kartu su atvykusiais patarėjais – Spaudos tarnybos vadove Rita Grumadaite, patarėja socialiniams klausimams Violeta Toleikiene ir vidaus politikos ir analizės grupės vadovu Lauru Bieliniu - šalies vadovas domėjosi bendruomenių dalyvavimu mažinant skurdą Lietuvoje.

Lutzo Wenau, praturtinusio Donelaitiką, atminimui

Iš Vokietijos Lilientalio miesto atėjo skaudi žinia: kovo 4 dieną mirė Kristijono Donelaičio giminės palikuonis, jo gyvenimo ir veiklos tyrinėtojas bei populiarintojas Lutzas Friedrichas Wilhelmas Wenau.