Archyvas - 2007

Palangos bažnyčiai - varpai iš Vokietijos

Ant Palangoje sparčiai statomos evangelikų liuteronų bažnyčios iškilo bokšto antstatas su kry­žiumi ir varpu.

Apie 7 tonas sveriančią bokšto dalį su varpu darbininkai primontavo prie išmūryto bokšto. Dabar kurorto liuteronų bažny­čia pasiekė projektinį aukštį - 25 metrus nuo žemės iki bokšto kry­žiaus. Bet šiame bokšte sumontuo­ti trys varpai (460 kg, 620 kg, 1080 kg) suskambės dar ne­greitai. Statytojų laukia bažnyčios pastato vidaus apdailos darbai.
Maždaug 200 tikinčiųjų vieni­jančiai Palangos evangelikų liute­ronų parapijai visus tris varpus dovanojo Gevelsbergo (Vo­kietija) parapijos žmonės.
Į Palangą iš Vokietijos atgabenti ir bažnyčios suolai. Statomuose maldos namuose montuojami Ge­velsbergo bažnyčios padovanoti vargonai.
Kaip „Lietuvos rytui" sakė Pa­langos evangelikų liuteronų baž­nyčios kunigas Darius Petkūnas, naujas pastatas 2005 metų vasa­rą buvo pradėtas statyti nepalan­kiu metu. Mat statybos kainos per trejus metus išaugo dvigubai.

Ch. Evansono nuotr.

Tačiau visiems padedant baž­nyčia kasmet sparčiai stiebėsi į vir­šų. Naujus Dievo namus ketinama pašventinti kitą vasarą.

Alvydas Ziabkus
„Lietuvos ryto " korespondentas,
Lietuvos Rytas 2007 m. spalio 2 d.

Liuteronų bažnyčios kryžius iškilo virš daugiabučių

Palangoje, ant gyvenamųjų namų kvartalo pradžioje statomos evangelikų liuteronų bažnyčios užkeltas septynias tonas sveriantis bokštas su varpu ir kryžiumi.

Tai vienas svarbiausių bažnyčios statybos etapų, po kurio iki žiemos bus tęsiami išorės apdailos darbai, o kitą vasarą planuojama šioje naujoje šventovėje priimti Palangos parapijos tikinčiuosius.

Ch. Evansono nuotr.


Naujosios kurorto evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas daktaras Darius Petkūnas sakė, kad bažnyčios kertinis akmuo padėtas 2005 metų liepą, o statyba prasidėjo rugsėjo pabaigoje.

Praėję metai bažnyčiai buvo labai permainingi ir sunkūs, nes šalyje staiga dvigubai pakilo statybininkų atlyginimai, pabrango statybinės medžiagos. Planuotų aukotojų pinigų nebepakako, statybos tempai sulėtėjo.

Praėjusį pavasarį čia atvyko penkiolika studentų liuteronų iš JAV, kurie nemokamai sutvarkė aplinką, padėjo statybininkams. Kunigas dėkingas bažnyčios statybai pinigus aukojusiems Palangos parapijiečiams, taip pat Mažosios Lietuvos patriarchui Kurtui Vėliui, JAV Ajovos valstijos sinodo liuteronų decezijai ir JAV Misurio Sinodo Diakoninės Tarnybos "Human Care" fondui (LCMS World Relief and Human Care, Executive Director Rev. Matthew Harrison). Tik jų dėka šį pavasarį pavyko sumontuoti stogą ir jame patalpinti du iš trijų Vokietijos liuteronų dovanotus varpus.

Ch. Evansono nuotr.

Dabar čia stovi visi trys praėjusio šimtmečio viduryje Vokietijoje pagaminti varpai, kuriais bus skambinama naudojantis elektros energija. Vokiečiai padovanojo ir elektrinius vargonus bei bažnyčiai reikalingus baldus.

Varpų svoris įspūdingas: vienas jų sveria toną, kiti - 700 ir 800 kilogramų. Bokšto kryžius pagamintas iš nerūdijančio plieno, yra dviejų metrų aukščio, o sveria apie 100 kg.

D. Petkūnas patikino, kad bažnyčia statyta ne dėl gražios išvaizdos ir pastato didingumo. Pagrindinis tikslas - padėti bendrauti čia susirinksiantiems Palangos parapijiečiams. Tam suprojektuota ir konferencijų salė. Be to, atsisakyta klebonijos pastato, todėl bažnyčioje bus įrengtos gyvenamosios patalpos kunigams.

Kunigas sakė tikįs, kad šis palangiškių architektų Irenos ir Gintauto Likšų projektas taps ne tik kurorto puošmena, bet ir vienu didžiausiu kultūros bei dvasinės atgaivos šaltiniu.

Romualdas RIMA
„Vakarų ekspresas“ 2007 m. spalio 16 d.

Bokštas ant bažnyčios buvo užkeltas vos per keletą minučių D. Petkūno nuotr.

Žurnalistai ir fotokorespondentai. D. Petkūno nuotr.

D. Petkūno nuotr.