Archyvas - 2007

Studentai tvarkė lietuvininkų kapines

2007 m. lapkričio 6 d. Klaipėdos universiteto teologijos katedros III kurso studentai kartu su dėstytoju kun. Remigijumi Šemekliu vyko tvarkyti apleistas kapines Klaipėdos rajone. Kapinaitės, į kurias nuvykome, buvo nedidelės, apleistos. Atvykę sugrėbėme lapus, nuvalėme antkapius ir ankščiau čia buvus kapo vietą išduodančius kauburėlius.

Sutvarkę neprižiūrimas kapines, vykome į Vanagų bažnyčią. Čia R. Šemeklis papasakojo bažnyčios istoriją. Vėliau apžiūrėjome Vanagų kapines, kur palaidoti kunigai E. Bleiweiss‘as, K. Lokys ir K. Sprogys. Vykome pažiūrėti vietos, kur gimė rašytoja I. Simonaitytė.
Ši išvyka buvo mums labai naudinga ir vertinga, nes pamatėme kokioje būklėje yra kaimuose esančios evangelikų kapinaitės, susipažinome su tragiška Klaipėdos krašto žmonių istorija. Mes labai džiaugiamės šia išvyka ir jau dabar planuojame važiuoti aplankyti daugiau kapinių, gilintis į šio krašto istoriją.
Tokios išvykos, bendri renginiai, leidžia susibendrauti tarpusavyje, geriau pažinti vieniems kitus. Neužtenka vien būti kartu paskaitose ir po jų išsivaikščioti savais keliais! Bendra veikla, kuri mus visus apjungia bendram tikslui, leidžia labiau susidraugauti.

Karolis Skausmenis