Archyvas - 2009

Viltinga vasara Žukuose

Apie Žukų ev. liuteronų parapiją ir kritinę šimtamečio bažnyčios pastato būklę „Lietuvos evangelikų kelias“ išsamiai rašė pernai. Žiūr.: Algirdas Žemaitaitis. Žukų liuteronų bažnyčiai – 100 metų!// LEK 2007 Nr.9, p.4-6; Ridas Tamulis. Žukų bažnyčios šimtmečio minėjimo pamaldos// LEK 2007 Nr.11, p.9
Pasidomėjome, kaip parapija laikosi šiandien.

Žukų evangelikų liuteronų bažnyčios stogo nekokybiškas čerpes nuo bažnyčios stogo pradėta ardyti pirmosiomis liepos mėn. dienomis. Nuo to laiko UAB „Pamario restauratoriaus“ brigada Žukuose dirba stebėtinai greitai, kokybiškai ir sklandžiai.

„Tam tikra prasme norime kompensuoti Žukų bažnyčiai padarytą žalą praeitame dešimtmetyje, kai buvo naujai, bet nekokybiškai uždengtas tuometinis stogas,“ – teigia „Pamario restauratoriaus“ direktorius Aldas Kliukas.

Darbai vykdomi tikrai sparčiai ir kokybiškai. Tai matoma ir plika akimi, taip darbus vertina ir UAB „Lietuvos paminklai“, ir Pagėgių savivaldybės atstovai. Bažnyčios stogas jau beveik 90-čia procentų uždengtas naujomis „Koramic“ čerpėmis, pagamintomis Estijoje. Liko sunkiausiai pasiekiama vieta – bokštas.

Žukų parapijos prašymu ir UAB „Pamario restauratorius“ iniciatyva, Kultūros vertybių apsaugos departamentas prie LR Vyriausybės iš rezervo fondo jau šiais metais žada skirti ne tik 130 tūkstančių litų, kaip buvo iš pradžių numatyta projekte, tačiau ir beveik visas likusias lėšas, reikalingas viso stogo ir bokšto perdengimui naujomis čerpėmis. O tai, kartu su projektavimo darbais, sudaro pusę milijono litų! Žukų parapija prie šio projekto įgyvendinimo taip pat jau prisidėjo 13 300 litų. Panašią sumą skyrė ir Pagėgių savivaldybė. O kol atkeliaus pinigai iš Vyriausybės rezervo, UAB „Pamario restauratorius“ negaišta vasariško laiko – stogą dengia iš savo pačių rezervinių lėšų.

Rūpesčių nestinga ir Žukų ev. liuteronų parapijos pirmininkei Ketei Lendraitienei. Neseniai šventusi savo 70-metį, pirmininkė kone kasdien iš savo namų Pagėnaičiuose važiuoja į statybvietę Žukuose, rūpinasi, ar ko nestinga klebonijoje gyvenantiems darbininkams, parūpina jiems patalynę, skalbia ją, realizuoja senąsias nebereikalingas čerpes. Už parduotas senąsias čerpes (nedaug jų sveikų ir belikę), pridėjus papildomų lėšų, parapija ketina suremontuoti didįjį klebonijos kambarį, kurį panaudos šarvojimo paslaugų reikmėms.

„Vyrai dirba nepriekaištingai, – sako parapijos pirmininkė. – Kai klojo stogą tuokart, prieš trylika metų, darbas vyko vangiai, darbininkai girtaudavo, vienas net numirė nuo girtuoklystės. Dabar visai kas kita. Darbininkai triūsia nuo ankstaus ryto iki pat vėlumos. Ir nereikia jų „ganyti“. Tai gal Lietuvoje per dešimtmetį visgi kai kas pasikeitė į gera?“

Taigi tikimės, kad dar neįpusėjus rudeniui, Žukų bažnyčia pasipuoš naujų čerpių stogu.

Kun. Ridas Tamulis

„Lietuvos evangelikų kelias“, 2008 Nr.7-8

Daugiau nuotraukų: http://picasaweb.google.com/parapija/StogoRemontas2008Metais