Archyvas - 2010

Šakiuose – svečiai iš Jungtinių Amerikos Valstijų

2010 Gruodžio mėn. 23 d.

Gruodžio 6 d. Šakių evangelikų liuteronų parapijoje svečiavosi kun. Mark Krause su žmona Rose. Prieš trejus metus jie atvyko iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir reziduoja Rygoje. Pastaruoju metu kun. Mark Krause Lietuvoje tapo beveik namiškiu, kurį galime sutikti skirtingose parapijose vykstančiuose suaugusiųjų švietimo seminaruose, kurių programą minėtas kunigas parengė kartu su Lietuvos evangelikų liuteronų kunigais.

Su Šakių parapija kunigas draugauja nuo 2008 m. Tačiau šį kartą drauge su juo atvyko ir dvi savanorės. Jos studijuoja teologiją Konkordijos Universitete Nebraskoje (JAV) ir šiuo metu atlieka 18 mėnesių praktiką Rygoje, po kurios įgis kikščioniško švietimo bakalauro laipsnį. Kathleen Garner (24 m.) Šakiuose lankosi jau antrą kartą, nes buvo čia atvykusi anksčiau kartu su kunigu John Reehl, koordinuojančiu Misūrio Sinodo liuteronų bažnyčios organizacijos ,,Orphan Grain Train“ veiklą vakarų Rusijoje ir Baltijos šalyse. 2011 m. kovo mėnesį Kathleen jau baigia savo praktiką ir grįš į JAV, o Juliai Mueller (24 m.), praktika dar tik prasideda ir tai pirmoji jos viešnagė Lietuvoje. Abi merginos prisipažįsta, kad joms patinka gyventi Latvijoje ir labai džiaugiasi galėdamos aplankyti kitas Baltijos šalis.

Gruodžio 6 d. daugiausiai laiko studentės ir kunigo žmona Rose praleido Šakių vaikų globos namuose. Iki pat vėlyvo vakaro jas buvo apsupęs gausus vaikų būrys. Kalbos barjerą peržengti padėjo šypsenos ir bendri darbai. Iš pradžių visi gamino Advento vainikus, prisiminė Biblijos skaitinius, vėliau puošė Kalėdų eglutę, kuri vaikų nuostabai išdygo ne kambario vidury ar kampe, o tiesiog ant varstomų durų, galiausiai ant pyrago buvo uždegtos žvakutės ir visi sudainavo ,,Happy birthday“ kūdikėliui Jėzui.

Svečiai aplankė ir dienos užimtumo centrą žmonėms su negalia, susitiko su pilnametystės sulaukusiais globotiniais. O 17 val., kaip įprasta mūsų globos namuose, visi susirinkome adventinėms vakaro pamaldėlėms. Buvo puiki diena.

 

Daiva Kalinauskaitė

„Lietuvos evangelikų kelias“, 2010 Nr.3