Archyvas - 2011

Tauragės bažnyčia vėl atvėrė duris

2011 Kovo mėn. 28 d.

Vasario 20 d. įvyko šventinės pamaldos Tauragės M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje – po beveik pusę metų trukusių restauravimo darbų bažnyčia vėl atvėrė duris pamaldoms. Šiose šventinėse pamaldose dalyvavo kun. Mindaugas Dikšaitis, diak. Karolis Skausmenis ir kun. Mark Krause. Šventinėse pamaldose taip pat dalyvavo didelis būrys tikinčiųjų ne tik iš Tauragės, bet ir iš aplinkinių parapijų, taip pat Tauragės rajono meras, kiti valdžios atstovai.

Pamaldos prasidėjo iškilminga eisena aplink bažnyčią, pamokslą sakė svečias kunigas Mark Krause (Misūrio Sinodas), pamaldų metu vargonavo Tatjana Kalvanienė ir Irena Kalvanaitė-Pavilanskienė, giedojo parapijos choras bei iš Vilniaus atvykusi solistė, o pamaldų pabaigoje buvo suteikti sveikinimo žodžiai parapijos pirmininkui ir rajono merui. Po sveikinimų buvo pakviesti parapijiečiai, kurie prisidėjo prie bažnyčios tvarkymo darbų, jiems padėkota už nuoširdų darbą ir įteiktos padėkos dovanėlės – M. Liuterio rožės-segtukai (segami į drabužius – su M. Liuterio rože). Po pamaldų visi buvo pakviesti prie vaišių stalo pabendrauti. Bažnyčios remonto darbai truko apie šešis mėnesius, buvo tvarkomos bažnyčios grindys, sienos, buvo atliekami visi vidaus apdailos darbai. Kol vyko bažnyčios remonto darbai, pamaldos vyko parapijos namuose (Vymerio g. 2, kur kadaise stovėjo pirmoji Tauragės liuteronų bažnyčia).

Šis įvykis itin svarbus visiems, nes liudija, jog šiame greitai besikeičiančiame pasaulyje bažnyčia išlieka svarbiausias dalykas kiekvienam tikinčiajam. Šio įvykio svarbą puikiai paliudijo pilnutėlė bažnyčia.

 

Diak. Karolis Skausmenis

Nuotraukos Arnoldo Vydmanto

„Lietuvos evangelikų kelias“, 2011 Nr.2-3