Archyvas - 2011

Vienybės link: ekumeninė konferencija „Krikščionys iššūkių šeimai akivaizdoje“

2011 Sausio mėn. 12 d.

„Santuokos pagrindu sukurta šeima yra Bažnyčios ir Valstybės pamatas, tik santuoka grindžiamoje šeimoje yra ta terpė, kurioje žmogus gali būti oriai pradėtas, gimti, bręsti ir tobulėti", – taip bendrai pasirašytame komunikate tvirtino Lietuvos krikščioniškų konfesijų atstovai, dalyvavę ekumeninėje konferencijoje „Krikščionys iššūkių šeimai akivaizdoje“.

Konferencija sausio 10 d. vyko Kaune Lietuvos Vyskupų Konferencijos bei Maksvos patriarchato iniciatyva. Joje dalyvavo taip pat ir Lietuvos Evangelikų liuteronų Bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis.

Rusijos ortodoksų atstovas, metropolitas Hilarionas spaudos konferencijoje pabrėžė, kad Europos krikščionys, susidurdami su sekuliarizacijos iššūkiais, turi kartu ginti vertybes, kurios padėtų išlikti šeimai. Toks šios konferencijos tikslas.

Simboliška, kad konferencija vyko sausio 13-osios išvakarėse. 1991-ųjų sausį tuomet Kauno parapijai vadovavęs dabartinis metropolitas kreipėsi per vienintelę išlikusią Kauno televiziją į sovietų karius, ragindamas nepralieti nekalto kraujo. Būtent tai, anot Kauno mero, įteikusio svečiui sidabrinį miesto burmistro J. Vileišio medalį, – padėjo išvengti sausio 13-osios tragedijos pasikartojimo Kaune.

Konferencija sulaukė ir Šventojo Sosto dėmesio – Nuncijus Lietuvai arkivyskupas Luigi Bonazzi pristatė Popiežiškosios šeimos tarybos pirmininko kardinolo E. Antoneli bei Krikščionių vienybės tarybos pirmininko K. Kocho sveikinimus, kuriuose pabrėžiama, jog ši konferencija – svarbus evangelizacinis ir ekumeninis įvykis.

Tarp daugiau nei 300 renginio svečių buvo ir Seimo narių, universitetų rektorių, dėstytojų, dauguma Lietuvos katalikų vyskupų, Lietuvos Ortodoksų Bažnyčios atstovų ir įvairių konfesijų krikščionių.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Dagys dėkojo Bažnyčios bendruomenei už paramą priimant socialinį susitarimą dėl šeimai palankios aplinkos kūrimo: „Diskusija dėl šio dokumento tapo savotišku iššūkiu mūsų visuomenei. Susitarimas yra mūsų ilgo ir kruopštaus darbo rezultatas, pasiektas kartu su visomis visuomeninėmis organizacijomis, aktyviai talkinant Lietuvos Bažnyčiai“.

„Šiandienių iššūkių akivaizdoje krikščioniškos šeimos turi ir toliau būti visos Europos civilizacijos viltimi ir garantu, – teigiama komunikate. – Tam būtinas visų konfesijų tikinčiųjų ir geros valios žmonių asmeninis indėlis ginant gyvybę; sergint, palaikant bei puoselėjant šeimai palankios kultūros tradicijas; sykiu pabrėžiant vaikų auklėjimo šeimoje bei tėvų neatimamos pirmutinės teisės į vaikų lytinį ugdymą svarbą; aktyvų dalyvavimą kuriant šeimai palankius įstatymus.“

Baigdamas renginį, Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius užsiminė apie planus pratęsti užsimezgusį bendradarbiavimą.

Parengė S. Žiugždaitė

Bernardinai.lt