Diakonija

Bičiulystė su Hojersverda

2010 Lapkričio mėn. 28 d.

Šių metų rugsėjo 30 d. Šakių evangelikų liuteronų parapijos atstovai Daiva Kalinauskaitė ir parapijos klebonas Virginijus Kelertas vyko į Hoyerswerdą (Vokietijoje), kur garbingo jubiliejaus – 70-čio proga pasveikino Ziegfriedą Butlerį, ilgametį Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios rėmėją, jau beveik 20 metų globojantį Jurbarko ir Šakių parapijas bei ne vieną diakoninį projektą.

Pasveikinti geradario p. Ziegfriedo Butlerio susirinko bažnyčių atstovai iš Ukrainos, Lenkijos ir Lietuvos. Visi sveikino jubiliatą ir tarė padėkos žodžius už meilės ir gailestingumo darbus, už dalijimąsi tikėjimu Kristaus evangelija.

Vizito metu buvo surengta išvyka į Lieske „Misijos kiemą“, kuriame jau 103 metai savo namus randa žmonės su proto negalia. Padedami šiai veiklai pasišventusių žmonių, neįgalieji dirba įvairius darbus. Tai ir mėsinių gyvulių auginimas, ir mėsos perdirbimo cechas, ir žuvininkystė, ir medienos perdirbimas, ir netgi alaus varykla. Šakiuose jau trejus metus veikia dienos užimtumo centras žmonėms su negalia, todėl tai buvo puiki proga pasisemti patirties šioje srityje bei pamatyti naujų perspektyvų ir darbo galimybių.

Jubiliejaus dieną p. Z. Butlerio iniciatyva buvo surengtos ir tarptautinės futbolo varžybos, kur Lietuvos komandai atiteko garbinga 4-oji vieta, o Daiva Kalinauskaitė buvo išrinkta geriausia tarptautinio čempionato žaidėja.

 

„Lietuvos evangelikų kelias“, 2010 Nr.1