Archyvas - 2004

Vaikai ilsėjosi ir pažino Dievą

Stovykla Šilutėje

Šilutėje, prie evangelikų liuteronų bažnyčios įsikūrusiuose labdaros organizacijos “Sandora” namuose, surengta stovyklėlė vaikams iš socialiai remtinų bei iš parapijiečių šeimų.

Savaitę poilsio vaikams organizavo Šilutės “Sandoros” pirmininkė Astrida Liepėnė ir kunigas Remigijus Šemeklis, padėjo parapijos jaunimas.
Nuo pirmadienio iki penktadienio daugiau nei trisdešimt vaikų nuo penkerių iki trylikos metų rinkosi “Sandoros” namuose, mokėsi dainuoti, piešti, lipdyti iš molio, lankstyti iš popieriaus, leido stovyklos laikraštį.
Vaikams buvo įdomu klausytis kunigo R. Šemeklio pamokėlių apie “Gerąjį Dievą”. Per pamokėles mažiesiems iškildavo įvairių klausimų: ar Dievas turi žmoną? O šunį? Ar Dievas yra stipresnis netgi už populiarų animacinį herojų Songoką? Ne vienas vaikas parėjęs namo meldėsi ir mokė namiškius, ką pats sužinojo apie Dievą.
Laisvu laiku vaikai sportavo stadione, žaidė kieme, važiavo maudytis į Žemaičių Naumiestį ir Šilininkus, ėjo į žygį prie senojo ąžuolo. Kas dieną darė įvairius bendrus darbus – darė atvirukus, piešė su kreidutėmis, gamino aitvarus. Vakarais buvo užpildoma “pažymių knygelė”: prie vaikų ir vadovų nuotraukų, suklijuotų ant didelio lapo, buvo žymimas lankomumas, elgesys – visi vaikai norėjo gauti kuo geresnius įvertinimus.
Penktadienį atėjusiems tėveliams vaikai parodė, ką išmoko stovyklėlės metu. Vyko visų būrelių pasirodymai, nuotraukų peržiūra.
Kiekvienas stovyklautojas gavo po dovanėlę, o sekmadienį muzikos būrelio vaikai ir jaunimas giedojo pamaldose Šilutės ir Vanagų bažnyčiose.
Stovykla nebūtų įvykusi be rėmėjų: Martina Mueller iš Vokietijos, kunigo M. Bauer iš Emericho miesto, buvusio Šilutės evangelikų liuteronų parapijos kunigo E. Rogos ir misionierės E. Dreižas surinktų aukų, Amerikos lietuvių Ziono parapijos Čikagoje paramos, dovanų iš Vokietijos miestų Šionhauzeno ir Rostoko, galiausiai be kunigo R. Šemeklio ir A. Liepėnės organizacinio darbo.

Stovykla Šilininkuose

Šilininkų stovyklos dalyviai

Dar viena evangelikų liuteronų stovyklėlė vaikams nuo 7 iki 13 (su tėveliais atvyko ir mažesnių vaikų) vyko liepos 12-16 d. Šilininkuose.
Stovyklą, į kurią susirinko 57 vaikai iš Šilutės, Agluonėnų, Šiaulių, Kelmės, Šventosios ir Kretingalės, organizavo tikybos mokytoja Jovita Alytaitė, Šilutės kunigas Remigijus Šemeklis ir kunigas iš Klaipėdos Reincholdas Moras. Jiems padėjo daugiau nei dešimt vadovų iš Klaipėdos ir Šilutės. Stovyklos tema buvo – „Gerasis Ganytojas Jėzus“.
Šilininkų stovyklą parėmė Amerikos lietuvių Ziono ir Klaipėdos parapijos, p. L. Bosienė, vaikai patys aukojo pinigų.
Šiemet dėl blogo oro vaikai nė karto negalėjo maudytis (ankstesniais metais maudynės būdavo mėgstamiausias vaikų užsiėmimas), tačiau niekas neliko nusivylęs stovykla: dalyvavo įvairiuose būreliuose, žaidimuose, piešė, šoko, ėjo į žygį, surengė pikniką, įspūdingą sporto šventę. Kas dieną vyko pamokėlės, vaikai klausėsi vakarinių istorijų, vakarojo prie laužo.

Vilma Paplauskaitė