Archyvas - 2006

25-oji Būtingės stovykla

Amžiumi ir vidumi jauni žmonės nuo šių metų liepos 27 d. rinkosi į jubiliejinę Būtingės stovyklą.

Prieš dvidešimt penkerius metus Būtingės stovyklą pirmą kartą surengė dabartinis Klaipėdos ev.liuteronų parapijos kunigas Reincholdas Moras. Kunigas pasakojo, jog tai neturėjusi būti „Būtingės stovykla“. Kunigo planuota tokią stovyklą kasmet rengti vis kitoje Lietuvos vietoje. Tačiau tam sutrukdė tų metų politinė padėtis. Kitos parapijos bijojo priimti jaunus žmones, kurie rinkosi šlovinti Dievą. Tik Būtingės parapija buvo atvira jauniems krikščionims, ir mielai juos priimdavo. Taip ši stovykla tapo „Būtingės stovykla“. Ji kasmet augo. Ir šiais metais mes džiaugėmės ir dėkojom Dievui už šį nuostabų jubiliejų.
Šių metų stovyklą organizavo LELB Jaunimo centro valdybos pirmininkė Rūta Šulskienė, kunigas Jonas Liorančas bei Romas Liachavičius. Jie į pagalbą buvo pasitelkę būrį jaunų žmonių.
Tarp stovyklos svečių šiemet gausus būrys iš Jungtinių Amerikos Valstijų - daugiau nei 20 jaunų žmonių iš Arizonos, kurie aktyviai dalyvavo stovyklos programoje.
Stovyklautojai šiemet pajuto griežtesnę tvarką nei pernai. Pirmomis dienomis buvo galima išgirsti įvairių nuomonių, tačiau stovyklai baigiantis, matėme daug laimingų veidų, kurie stovyklos organizatoriams ir vadovams sakė, jog viskas pavyko puikiai.

Šiemet Būtingės stovyklą aplankė ir žinomas atlikėjas Andrius Mamontovas

Stovyklautojai šiais metais klausėsi daug mokymų – teorinės medžiagos. Visą tai apibendrindavo savo grupelėse, ir tai ką suprato, parodydavo vienas kitam. Stovyklos tikslas buvo misija. Šeštadienio popietę stovyklautojai patraukė į Šventąją skelbti evangeliją. Ten giedojo, šoko, vaidino. Misija buvo įvykdyta. Ir įspūdžiai buvo įvairiausi.
Vakarais stovykloje koncertuodavo žinomi atlikėjai.
Tikimės, ir kitais metais su Dievo pagalba susitiksime Būtingėje.

Indrė Daniūtė
„Lietuvos evangelikų kelias“, 2006 Nr.7/8