Archyvas

2007

Jaunimo koncertas Tauragės M. Mažvydo bažnyčioje

„Pradžioje buvo Žodis. Tas Žodis buvo pas Dievą ir Tas žodis buvo Dievas. <...> Tas Žodis tapo kūnu ir gyveno tarp mūsų; mes regėjome jo šlovę – šlovę Tėvo viengimio Sūnaus, pilno malonės ir tiesos.“ (Jn 1, 1.14).

LELB Jaunimo centrui – 15 metų

Šiemet Lietuvos ev. liuteronų bažnyčios Jaunimo centrui sukako penkiolika metų. Steigiamasis organizacijos susirinkimas buvo sušauktas Klaipėdoje 1992 m. rugpjūtį, ten patvirtinti pirmieji organizacijos įstatai, išrinkta pirmoji JC valdyba bei revizijos komisija. Tais pačiais metais LELB JC oficialiai įregistruotas valdžios institucijų, užmegzti pirmieji ryšiai užsienyje.

„Atbudimas 2007“ – krikščioniškas roko festivalis vėl kvietė į Vilnių

Tarptautinis krikščioniškas roko festivalis „Atbudimas“ rugsėjo 22 d. vilniečius bei miesto svečius į Vilniaus ev. liuteronų bažnyčios kiemelį pakvietė jau ketvirtą kartą. Pagrindiniai festivalio organizatoriai – Vilniaus ev. liuteronų parapijos roko grupė „Ashtrey“. Šiemet buvo nutarta festivalį perkelti į rudens pradžią, kai po vasaros atostogų į miestą suvažiavęs jaunimas dar nėra įsikinkęs į sesijų bei egzaminų maratoną. Kad rudenėjantį vakarą susirinkusius žiūrovus sušildytų ne vien muzika, visi galėjo nemokamai pasivaišinti kava bei arbata. Šiuo festivaliu taip pat paminėtas ir LELB Jaunimo centro 15-asis gimtadienis, tad specialiai nuo Kretingos organizuotu transportu į festivalį atvyko ir kitų Lietuvos ev. liuteronų parapijų jaunimas.

Dievo namiškiai - septintoji krikščioniška stovykla Vištytyje

Liepos 22-24 d. prie Vištyčio evangelikų liuteronų bažnyčios vyko jau septintoji krikščioniška vaikų ir jaunimo stovykla. Stovyklos tema pasirinkta septinto sekmadienio po Šv.Trejybės (tą dieną ir prasidėjo stovykla) Biblijos eilutė: „Jūs nebesate ateiviai nei svetimi, bet šventųjų bendrapiliečiai ir Dievo namiškiai“ (Ef.2,19). Dievo namiškiai, kas jie tokie, buvo vieni iš pagrindinių klausimų, į kuriuos atsakymo ieškota stovyklos metu vykusiais užsiėmimais.

BIEN festivalis - Hamburge

Pirmadienio rytą Hamburgas pasitiko lietumi. Permainingi orai lydėjo visas viešnagės šiame šiaurės Vokietijos mieste dienas. Tačiau skaidrus bendrystės pojūtis ir gera nuotaika buvo pastovūs, kaip ir visuose BIEN renginiuose. Galbūt todėl kartą juose dalyvavę žmonės ne tik patys nekantriai laukia naujų susitikimų, tačiau paragina prisijungti ir kitus? Negąsdina ir paprastos, visiems vienodos, apgyvendinimo sąlygos.

Būtingės stovykla kvietė jau 26-ąjį kartą!

Paskutinis liepos savaitgalis kalendoriuje pažymėtas išskirtine spalva... Juk kasmet LELB Jaunimo centras liuteronišką jaunimą sukviečia į evangelizacinę stovyklą Būtingėje. Tas pats laikas, ta pati vieta, tik skirtingas moto. „Mes norime, kad padarytum, ko prašysime" Mk.10-35, – šie žodžiai lydėjo visą „Būtingė 2007“ stovyklą.

Dešimtoji Vanagų stovykla atminty išlieka ilgam

Birželio 27 dieną prasidėjo jubiliejinė - dešimtoji Vanagų stovykla. Šįkart į Vanagų kaimą prie evangelikų liuteronų bažnyčiojs suvažiavo apie 560 stovyklautojų bei vadovų.

„Ką padarėt vienam iš mažiausiųjų brolių...“ - Giesmių giesmelė 2007

Lietuvos evangeliškosios bažnytinės muzikos sandrauga kartu su lietuvininkų bendrija "Mažoji Lietuva" Saugų evangelikų bažnyčioje surengė tradicinę šventę "Giesmių giesmelė 2007“.

Europos protestantų bažnyčių jaunimo konsultacija Bonoje

Leuenbergo sutarties bendrystės vienijamos Europos protestantų bažnyčios (CPCE – Community of Protestant Churches in Europe ) balandžio 18-20 pakvietė į Jaunimo konsultaciją Bad Godesberge, šalia Bonos, Vokietijoje. Į kvietimą atsiliepė ir LELB Jaunimo centrui konsultacijoje atstovavo Klaipėdos universiteto teologijos studentas Karolis Skausmenis, pusę metų tęsiantis savo studijas Hanoveryje.

Stovykla Vanagai' 2007

Dešimtoji jaunimo vasaros stovykla Vanaguose įvyks birželio 27 – liepos 1 dienomis.

Atrask savo potencialą - Jaunimo seminaras Kretingoje

Šių metų kovo 2 – 4 dienomis Kretingoje vyko jaunimo vadovų seminaras tema „Atrask savo potencialą“. Tai jau antrasis toks seminaras. Šį seminarą, kaip ir pirmąjį, organizavo LELB Jaunimo centro valdybos pirmininkė Rūta Šulskienė, o vedė lektorius Ralf Gnewuch iš Frankfurto prie Maino, Vokietijos.