Archyvas - 2007

Atrask savo potencialą - Jaunimo seminaras Kretingoje

Šių metų kovo 2 – 4 dienomis Kretingoje vyko jaunimo vadovų seminaras tema „Atrask savo potencialą“. Tai jau antrasis toks seminaras. Šį seminarą, kaip ir pirmąjį, organizavo LELB Jaunimo centro valdybos pirmininkė Rūta Šulskienė, o vedė lektorius Ralf Gnewuch iš Frankfurto prie Maino, Vokietijos.

Atvėrus Kretingos Socialinių paslaugų centro (ten vyko seminaras) duris, iškart buvo galima pajusti malonią atmosferą. Aplinkiniai sveikinosi ir kalbėjosi įvairiomis temomis. Vėliau visi susirinkusieji, t.y. apie 30 žmonių, susėdo klausytis Ralfo Gnewucho paskaitos, dalintis mintimis ir jas aptarti. Visus nuo pat seminaro pradžios žavėjo kiekvienos teorijos pagrindimas žaidimu. Tokiu būdu informacija buvo lengviau suprantama ir priimama.
Antrąją dieną itin pabrėžtas pasitikėjimas kitais. Keli žmonės negalėjo prie nieko liestis, kai buvo nešami per lieptą, daugelis ryžosi šokti iš 2-3 metrų aukščio į kitų glėbį, bėgti, kai prieš akis pakeliamos rankos. Vėliau dalyviai aptarė, kad toks pasitikėjimas labai svarbus, nes visi šie žaidimai galėjo baigtis sužeidimais. Kai kurie pripažino, kad negalėtų to padaryti kasdienybėje. Gyvenime toks pat pasitikėjimas turėtų būti Dievu, tiek linksmose, tiek sunkiose gyvenimo situacijose. Viską darydami kartu ir pasitikėdami vienas kitu bei Dievu, galime viską įveikti kur kas lengviau nei pavieniui. Skirtingi žmonės gali puikiai vienas kitą suprasti, o konfliktas – tai normali ir net reikalinga artimų santykių pasekmė – taip buvo aptartas DISG žmonių tipo modelis (apie DISG modelį buvo kalbama jau pirmame seminare gruodžio mėnesį). Visų žmonių sutarimas, pasitikėjimas ir tikėjimas – tai šventovė Dievui. Tokius dienos pastebėjimus ir pokalbius vainikavo giesmė „Statykime Dievui šventovę“ ir neoficialus šio seminaro himnas „Kol vienas už visus – mes jėga!“.
Paskutinė diena buvo pati atviriausia. Seminaro dalyviai surengė jaunimo pamaldėles. Jų metu skambėjo giesmės, nuoširdžiai melstasi. Vėliau, žvelgiant į ilgai žiebtos žvakės liepsnelę, kiekvienas dalyvis pasisakė apie savo išgyvenimus seminaro metu, sėkmes ir nesėkmes, nutikusias pastaruoju metu. Šilti apkabinimai, linkint ramybės, buvo kai kurių dalyvių palydėti ašaromis.
Atsisveikindama Rūta Šulskienė palinkėjo širdy parsivežti tokias ugneles, kokias turėjome šiame seminare. Vadovas Ralf Gnewuch džiaugėsi, kad tarp pilkų namų, gatvių ir žmonių mūsų seminaras atrodė lyg svajonių šalis, o pačiam seminarui apibūdinti trūksta žodžių. Seminaro dalyviai - tiek dalyvavusieji pirmą kartą, tiek antrą - teigė, kad šis seminaras buvo pats geriausias, nes nebuvo primygtinai liepiama klausytis, buvo užtektinai laisvo laiko tarpusavio bendravimui ir savivokai, o dalyviai vieni kitus priėmė tarsi šeimos narius. Belieka patvirtinti, kad kol mes visi kartu – mes jėga!

Julija Kaminskaitė
Živilės Turlaitės nuotraukos
„Lietuvos evangelikų kelias“, 2007 Nr.2-3