Archyvas - 2007

Būtingės stovykla kvietė jau 26-ąjį kartą!

Paskutinis liepos savaitgalis kalendoriuje pažymėtas išskirtine spalva... Juk kasmet LELB Jaunimo centras liuteronišką jaunimą sukviečia į evangelizacinę stovyklą Būtingėje. Tas pats laikas, ta pati vieta, tik skirtingas moto. „Mes norime, kad padarytum, ko prašysime" Mk.10-35, – šie žodžiai lydėjo visą „Būtingė 2007“ stovyklą.

Taigi, kuo gi buvo ypatinga šių metų stovykla Būtingėje? Dauguma pasakytų, jog šiemet stovyklą aplankė neįprastai mažas dalyvių skaičius. Nesiginčysime dėl to, greičiausiai daugelis išsigando blogo oro, kiti gal stovyklą nusprendė į kitus tą savaitgalį vykusius renginius išmainyti, o kai kas galbūt išsigando pernelyg griežtos praeitų metų stovyklos tvarkos. Tačiau šis faktas šiemet tikrai netapo trūkumu. Anaiptol, esant mažiau dalyvių, galėjome patirti didesnę bendrystę vieni su kitais ir su Dievu. Jaukios diskusijos, kuriose kiekvienas pasidalijo savo didesne ar mažesne patirtimi, nuomone ir idėjomis, šilti vakarai prie laužo, smagios ir nepamirštamos laisvalaikio akimirkos bei nepakartojama nakties malda prie jūros – štai kuo ypatinga šių metų Būtingės stovykla.

Naktinė malda prie jūros

Nepamirštama buvo ir šių metų stovyklos programa. Šiemet įdomius mokymus tarnystės tema vedė kunigai Arvydas Malinauskas ir Remigijus Šemeklis. Įspūdingą koncertą padovanojo grupė „Rebelheart“, o teatro laboratorijos „Atviras ratas“ spektaklio tikriausiai nepamirš nė vienas jį matęs. Ši kultūrinė programa, pasirodo, buvo ypatinga ne tik mums, stovyklautojams. Po koncerto su stovyklos dalyviais bendravę atlikėjai ir aktoriai prisipažino nesitikėję tokios šiltos ir jaukios auditorijos, o apsilankymą šioje stovykloje jiems primins Būtingės organizatorių padovanotos Biblijos.

Stovyklos vadovai kun. Jonas Liorančas ir Rūta Šulskienė už koncertą dėkoja grupei „Rebelheart“

Nemažiau smagus buvo ir šiemetinis žygis prie jūros, kai paskutinį vakarą stovyklautojai nešini deglais bei pačių bendromis jėgomis pasigamintais žibintais patraukė į kopas naktinei maldai. Būtingės stovyklą vainikavo dramos būrelio parengtas spektaklis ir į dangų pelenų pavidalu paleisti dailės būrelio pagaminti angelai... Lauksime jų sugrįžtant kitais metais.
Už visą patirtą gėrį dėkojame stovyklos organizatorei LELB JC valdybos pirmininkei Rūtai Šulskienei ir stovyklos dvasiniam vadovui kun. Jonui Liorančui. Iki kitų metų!Ieva ir Živilė Turlaitės
„Lietuvos evangelikų kelias“, 2007 Nr.7-8