Archyvas - 2007

Dešimtoji Vanagų stovykla atminty išlieka ilgam

Birželio 27 dieną prasidėjo jubiliejinė - dešimtoji Vanagų stovykla. Šįkart į Vanagų kaimą prie evangelikų liuteronų bažnyčiojs suvažiavo apie 560 stovyklautojų bei vadovų.

Šiais metais stovyklautojų laukė išbandymas – orų prognozė nieko gero nežadėjo, tik lietų, darganą bei drėgmę... Jokios saulės, šiltų dienų, gero oro... Suvažiavo patys drąsiausi, optimistiškiausi ir savaitės bėgyje tik dalies stovyklautojų drąsą palaužė šaltis bei peršalimas – jaunimas išliko ištikimas stovyklai ir namo nevažiavo. Pasak stovyklos vadovų, sunku buvo suprasti paauglius, kurie nekreipė dėmesio į tai, jog po nakties liūčių palapinėje pabusdavo baloje, tačiau stovyklavo toliau. Neaišku, ar Dievo žodis įkvėpė jaunimą semtis ištvermės ar smagūs koncertai bei draugų būrys.
Vanagų stovyklos tema šiais metais buvo malda „Tėve mūsų“. Iškilmingas stovyklos atidarymo pamaldas pravedė LELB vyskupas Mindaugas Sabutis. Viešpaties maldos jaunimą mokė kunigai Arvydas Malinauskas, Ridas Tamulis, Mindaugas Dikšaitis, Remigijus Šemeklis, Mindaugas Žilinskis, Liudas Miliauskas. Vakaro maldos metu pasisakė kunigas iš Vokietijos R. Krause bei kunigas daktaras C. Evansonas.
Kaip įprastai, Vanaguose šiais metais netrūko ir linksmybių bei staigmenų. Pirmoji iš jų buvo jubiliejinės stovyklos simboliu papuošti žali marškinėliai, išdalinti visiems stovyklautojams. Vadovai pasipuošė tokiais pačiais, tik raudonos spalvos marškinėliais. Juos Vanagų stovyklai padovanojo Alfredas ir Irena Kleinaitis.
Stovykloje koncertavo Šilutės meno mokyklos pučiamųjų orkestras „Pamarys“ (vad. G. Raila) drauge su Judrės Railienės paruoštomis šokėjomis, dainininkai Žilvinas Žvagulis su žmona Irena Starošaite, Klaipėdos savivaldybės etnokultūros centro ir Lietuvininkų bendrijos „Mažoji Lietuva“ vaikų ir jaunimo ansamblis “Vorusnėlė” (vad. D. Kiseliūnaitė), ketvirtadienio (birželio 28 d.) vakare grojo country muzikos grupė „Vixva“, bažnyčioje koncertavo jaunimo ansamblis „Adoremus“ (vad. R. Moraitė), šeštadienio vakarą grojo grupė „16Hz“.
Stovykla įvyko tik rėmėjų iš užsienio dėka. Parama atkeliauja iš Vokietijos, JAV, Anglijos, Kanados ir kitų šalių.
Stovyklos organizatorius kun. Liudas Miliauskas ragina buvusius stovyklautojus, sulaukusius pilnametystės prisijungti prie stovyklos vadovų. Kun. Liudas Miliauskas taip pat pažadėjo, jog vienuoliktoji Vanagų stovykla 2008 metais įvyks!