Archyvas

2009

Jaunimo seminaras Tauragės M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje

2008 m. sausio 25 – 27 dienomis Tauragės Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko jaunimo seminaras, kurį organizavo Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios jaunimo centras. Seminarą vedė lektorius Ralf Gnewuch iš Vokietijos. Jis lankosi Lietuvoje jau daug metų, labai daug dėmesio skirdamas jaunimui ir darbui su juo.

Jaunimo kursai Danijoje

Tarptautinė krikščioniška jaunimo organizacija „European Fellowship“ kasmet Didžiąją savaitę surengia jaunimo vadovų kursus. Ne pirmą kartą LELB Jaunimo centrui kursuose atstovavo kėdainiškė Gerda Staškevičiūtė.

Batakių vaikų ir jaunimo stovykla 2008

Praėjusį trečiadienį Batakių liuteronų bažnyčios kiemas tapo panašus į spalvingą skruzdėlyną: rikiavosi automobiliai, iš jų biro vaikai, nešini savo manta ir miegmaišiais.

Vanagai 2008 - sakramentai ir atleidimas

Šiemet, liepos 2 dieną jau vienuoliktą kartą Vanaguose susirinkusius vaikus ir vadovus sveikino linksmai nusiteikęs kunigas Liudas Miliauskas. Daugiau nei 500 dalyvių nekantriai laukė prasidedančios stovyklos ir nebijodami, kad vėl gali užklupti blogas oras, ruošėsi penkių dienų stovyklai. Stovyklos atidarymo pamaldas pravedė vyskupas Mindaugas Sabutis, o choras iš Vokietijos jas papuošė savo koncertu.

Stovykla – Būtingė ’08

Kaip ir kiekvieną vasarą, Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios Jaunimo centras visų parapijų jaunimą pakvietė į tradicinę stovyklą Būtingėje. Šiemet – rugpjūčio 08-10 dienomis. Kaip ir kasmet, stovykla vyko šalia Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčios. Dvidešimt septintosios stovyklos tema – „Viešpatie, Tavo kūrinių pilna žemė!“ (Ps 104, 24).

Jaunimo kelionė į krikščionišką roko koncertą „Atbudimas 2008” Vilniuje

2008 metų rugsėjo 20 dieną Vilniaus Evangelikų Liuteronų bažnyčios kiemelyje penktąjį kartą įvyko krikščioniško roko koncertas „Atbudimas 2008”, kurį organizavo Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios Jaunimo centras, Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčia ir grupė „Ashtrey“.

Ekumeninė darbo stovykla Vokietijoje

Ne pirmą vasarą Šiaurės Elbės bažnyčios Jaunimo skyrius (vadovas kun. Bernd Witzke) surengia tarptautinę krikščioniško jaunimo darbo stovyklą, pastaruoju metu stovyklos organizatoriai artimai bendradarbiauja su Baltijos tarpkultūriniu ekumeniniu tinklu – BIEN (www.bienweb.org ).

Jaunimo pamaldos Batakių bažnyčioje

Rugsėjo mėnesį Vilniuje vykusio krikščioniško roko koncerto „Atbudimas“ ir Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios jaunimo susitikimo metu kartu su LELB Jaunimo centro vadovybe buvo kalbama apie artėjančius renginius, jaunimo veiklą, seminarus.

BIEN pasitarimas surengtas Kretingoje

Lapkričio 13 – 16 dienomis Kretingoje įvyko Baltijos tarpkultūrinio ekumeninio tinklo – BIEN – pasitarimas. Daugeliui „Lietuvos evangelikų kelio“ skaitytojų, o taip pat ir tiems, kas bent truputį domisi liuteroniško jaunimo veikla, BIEN judėjimas yra neblogai žinomas.

Dviguba dozė: apie šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalį SIELOS 2008

Lapkričio 15 d. prabėgo dar vienos SIELOS. Manau, bet kuris žmogus, važiuodamas į kokį nors renginį, o ypač kasmetinį, tikisi kažko naujo. Ir niekad nežinai, kas ir kaip bus. Aš ne išimtis.

Jaunimo seminaras „Tikslas“

Kovo mėn. 20-22 dienomis Šilutėje įvyko pirmasis šiais metais Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios Jaunimo centro organizuotas seminaras, kurio tema – „Tikslas“. Šiame seminare dalyvavo 45 dalyviai iš Klaipėdos, Tauragės, Kauno, Jurbarko, Batakių, Vilniaus ir Smalininkų parapijų jaunimo grupių.

Jaunimo pamaldos Kintuose

Balandžio 4 dieną Kintų evangelikų liuteronų parapijoje vyko jaunimo pamaldos.
Jaunimą iš įvairių Lietuvos liuteroniškų parapijų atvykti kvietė Kintų evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Mindaugas Žilinskis bei parapijos pirmininkė Laima Mačėnienė. Tačiau pamaldose dalyvavo ne tik jaunimas, čia sulaukta svečių ir iš tolimesnių parapijų: Kauno, Kretingos, Klaipėdos, Šilutės bei Saugų.

Vanagai-2009

Vanaguose šurmulys prasidėjo jau birželio 28 dieną – iškilmingomis pamaldomis buvo minimas Vanagų bažnyčios šimtmetis. Po pamaldų šurmulys nesiliovė, nes į 12-ąją Vanagų stovyklą pradėjo rinktis pagalbininkai, kurie dvi dienas statė, dirbo ir kūrė, kad pasiruošę, ir su šypsenomis pasitiktų stovyklautojus.

Jaunimo renginys „Mes tikime – mes esame“

Rugpjūčio 13 dieną Tauragėje vyko šventė „Mes esame“, skirta Europos jaunimo dienai paminėti. Šventės atidarymas prasidėjo jaunimo renginiu Tauragės M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje „Mes tikime – mes esame“.

Kvietė 28-oji Būtingės stovykla

„Kas neįmanoma žmonėms, tai galima Dievui (Lk 18,27)“, – tokiais Evangelijos žodžiais jaunuolius ir jaunuoles iš visos Lietuvos pasitiko LELB Jaunimo centro organizuota Būtingės stovykla. Šiais metais stovykla vyko liepos 30 – rugpjūčio 2 dienomis.

Vilniuje vėl kvietė „Atbudimas“

Rugsėjo 26 d. į Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios kiemelį vilniečius bei miesto svečius kvietė krikščioniškas roko festivalis „Atbudimas“.

Jaunimo seminaras Klaipėdoje

Spalio 23 – 25 dienomis vyko LELB JC organizuojamas jaunimo seminaras Klaipėdos evangelikų liuteronų parapijoje, kurio tema buvo „Viešpatie šlovinsiu Tave tautoms, Tavo vardui giesmes giedosiu“. Jaunimo seminare dalyvavo 25 dalyviai iš Tauragės, Batakių, Šilalės, Jurbarko, Priekulės, Klaipėdos evangelikų liuteronų parapijų jaunimo grupių.

Skatinkime pažinimą – jaunimo seminaras Makedonijoje

Tarpreliginio dialogo tema pastaruoju metu sulaukia nemažo įvairių tarptautinių organizacijų susidomėjimo, įvairiais pavidalais ji užkabinama daugelyje konferencijų bei seminarų.

Tikėjimas mus vienija

Baltrušaičių pagrindinėje mokykloje vieną lapkričio savaitgalį buvo vykdomas projektas „Tikėjimas mus vienija, o ne skiria,“ kurį organizavo Tauragės M. Mažvydo evangelikų liuteronų parapijos jaunimo grupė (vadovas-evangelikų-liuteronų tikybos mokytojas K.Skausmenis) ir Tauragės rajono Baltrušaičių pagrindinės mokyklos mokytojai ir mokiniai (vadovė dir. pavaduotoja D. Latvaitienė).