Archyvas - 2009

Ekumeninė darbo stovykla Vokietijoje

Ne pirmą vasarą Šiaurės Elbės bažnyčios Jaunimo skyrius (vadovas kun. Bernd Witzke) surengia tarptautinę krikščioniško jaunimo darbo stovyklą, pastaruoju metu stovyklos organizatoriai artimai bendradarbiauja su Baltijos tarpkultūriniu ekumeniniu tinklu – BIEN (www.bienweb.org ).

Šiemet rugpjūčio viduryje į nedideliame Vokietijos miestelyje Koppelsberge vykusią darbo stovyklą susirinko jaunimas iš Vokietijos, Rusijos (Sankt Peterburgo ir Kaliningrado), Ukrainos ir Lietuvos. Dvi savaites, suvieniję jėgas ir vedami noro padaryti kažką naudingo bei pasitelkę geros nuotaikos užtaisą, klojome takelius, statėme pastogę avims, atnaujinom laiptų turėklus. Taip pat kasėme lauką, kurio paskirtis – auginti javus, iš kurių bus kepama miestelio bažnyčioje Šventai Vakarienei skirta duona. Įdomu, kad pačią bažnyčią taip pat pastatė savanoriai, atvykę į Koppelsbergą prieš gerą dešimtmetį.

Darbo stovykla neapsiribojo vien darbais. Įvairiems užsiėmimams taip pat teko labai svarbi vieta stovyklos dienotvarkėje. Pasisvečiavome ir netoliese esančiame Plon mieste, ten apsilankėme senoje pilyje, kurioje yra įsikūrusi optikos centro „FIELMANN“ mokykla, rengianti akių specialistus. Kelionė į Hanzos miestą Liubeką taip pat padarė didelį įspūdį. Septynių bokštų miestas, juosiamas upės, pilnas judėjimo ir žmonių. Dviračių išvyka po aplinkinius miestelius suteikė galimybę susipažinti ne tik su Vokietijos kraštovaizdžiu, bet ir kurortais, supančiais didelį ežerą, kurį teko arčiau pažinti irkluojant kanojas. Popietes ir vakarus leidome diskutuodami religinėmis temomis, dalyvaudami pamaldose, žaisdami žaidimus, rengdami barbekiu. Eidavom į sauną, diskotekas, maudėmės ežere, kuris buvo vos už keleto metrų nuo namelio, kuriame gyvenome.

Stovykloje surengėme ir savo valstybių pristatymus. Vokiečiai parodė vaidinimą apie tipiškos šeimos gyvenimą. Ukrainiečiai ir rusai ruošė tradicinius savo šalių valgius. Lietuva prisistatė su kepta duona ir alumi ir buvo puikiai įvertinta. Taip pat visą savaitę galėjome didžiuotis Lietuvos krepšinio rinktinės pergalėmis Olimpiadoje, primindami kitoms šalims, kad nors mes ir maži, bet turim pakankamai jėgos siekti tikslo.

Stovykla baigėsi, tačiau nuveikti darbai liko.

Lina Mumgaudytė

"Lietuvos evangelikų kelias“, 2008 Nr.9