Archyvas - 2009

Kvietė 28-oji Būtingės stovykla

„Kas neįmanoma žmonėms, tai galima Dievui (Lk 18,27)“, – tokiais Evangelijos žodžiais jaunuolius ir jaunuoles iš visos Lietuvos pasitiko LELB Jaunimo centro organizuota Būtingės stovykla. Šiais metais stovykla vyko liepos 30 – rugpjūčio 2 dienomis.

Pirmąją dieną, visiems įsikūrus stovyklavietėje, skubėjome į atidarymo pamaldas, kuriose LELB vyskupas Mindaugas Sabutis ir kunigas Jonas Liorančas pasveikino ir palaimino visus susirinkusiuosius. Po vakarienės prasidėjo vakaro programa, kurią kaip visada šmaikščiai ir originaliai vedė Laura Žilinskienė.

Visi stovyklos dalyviai buvo suskirstyti į grupeles, kuriose kiekvieną dieną dalydavosi savo įspūdžiais, stengėsi geriau pažinti vieni kitus.

Nuo ryto iki vakaro mus lydėjo malda. Išskirtinės buvo paskutinės vakaro pamaldėlės, kurias kunigas J.Liorančas laikė prie jūros. Nors oras visos stovyklos metu buvo permainingas, tačiau tą vakarą pasitiko šiltas vėjas.

Stovykloje jaunimas turėjo progą iš arčiau pabendrauti su Rimu Šapausku, visiems gerai žinomu TV žmogumi, įkūnijančiu vieną iš „Dviračio šou“ peliukų, tačiau, tikriausiai, nedaug kam pažįstamą kaip praktikuojantį krikščionį. Su jaunimu jis pasidalijo savo išgyvenimais, noriai ir nuoširdžiai atsakinėjo į visus pateiktus klausimus. Taip pat susimąstyti daugelį privertė ir vyskupo M.Sabučio vestas mokymas.

Stovyklą aplankė ir dvi gerai žinomos roko grupės, kurios surengė savo koncertus – tai vilniečiai krikščioniškojo roko atstovai „Ashtrey“ bei legendinė grupė „Bix“. Abi grupės sukūrė puikią nuotaiką, net ir nežinodami kai kurių dainų žodžių, visi šoko ir dainavo kartu.

Sekmadienį, paskutiniąją stovyklos dieną, po uždarymo pamaldų bei sutvarkius stovyklavietę, skubėjome į miuziklo „Nojaus arka” premjerą. Miuzikle vaidina mažieji Kretingos parapijiečiai. Buvome sužavėti mažųjų drąsumo bei muzikalumo.

Taip nejučia prabėgo dienos stovykloje, iš kurios daugelis išvažiavo dvasiškai praturtėję, vildamiesi, kad kitais metais vėl galės čia atvažiuoti, susitikti su senais draugais bei susipažinti su naujais žmonėmis. Norėtųsi padėkoti LELB Jaunimo centro vadovei Rūtai Šulskienei, kunigui Jonui Liorančui, vyskupui Mindaugui Sabučiui, rėmėjams bei visiems tiems, kurių dėka ši stovykla yra gyvybinga.

Ieva Bartminaitė