Archyvas - 2009

Stovykla – Būtingė ’08

Kaip ir kiekvieną vasarą, Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios Jaunimo centras visų parapijų jaunimą pakvietė į tradicinę stovyklą Būtingėje. Šiemet – rugpjūčio 08-10 dienomis. Kaip ir kasmet, stovykla vyko šalia Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčios. Dvidešimt septintosios stovyklos tema – „Viešpatie, Tavo kūrinių pilna žemė!“ (Ps 104, 24).

Stovykla prasidėjo iškilmingomis pamaldomis, jas laikė šių metų stovyklos dvasinis vadovas kun. Jonas Liorančas. Pamaldas papuošė pučiamųjų orkestras iš Vokietijos.

Stovykloje susirinko apie 70 žmonių. Daugelis dalyvavo nebe pirmą kartą, o kai kurie jau atvyko su šeimomis. Taip pat stovykloje viešėjo svečiai iš Vokietijos – kun. Winfried Wenzel bei su žmona Petra. Kunigas Winfried vedė mokymus, o jo žmona – žaidimus, kurie labai suartino dalyvius. Mokymus stovykloje vedė ir kun. Arvydas Malinauskas.

Taip pat stovykloje be mokymų, vyko būreliai: dailės, giedojimo bei dramos. Būreliuose buvo siekiama perteikti stovyklos temą per meną, muziką, vaidybą. Dailės būrelis sulaukė garsaus Lietuvos skulptoriaus Romo Kvinto pamokų bei patarimų. Kiekvienas su jo pagalba galėjo pasigaminti rankos įspaudą. Buvo labai įdomu bendrauti su skulptoriumi.

Dramos būrelį vedė Klaipėdos universiteto dramos studentas Karolis. Jis su jaunimu paruošė įdomią K.Donelaičio „Metų“ skaitymo interpretaciją. Šį meninį būrelį pasirinkę stovyklautojai turėjo galimybių sužinoti keletą teatro subtibilių: kaip apšildyti balsą, kaip atsikratyti jaudulio ir pan.

Netrūko stovykloje ir pramogų. Jau pirmos dienos popietę visus subūrė dažasvydžio klubo nariai. Buvo sugalvotos įvairios užduotys, jos vykdytos susiskirsčius komandomis. Stengtasi įtraukti visus. Pirmoji užduotis buvo bendra visiems stovyklautojams: visi turėjo pralįsti pro didžiulį voratiklį. Visiems reikėjo veikti kartu, vienas kitam padėti, nebuvo galima kalbėtis. Kita užduotis – minų laukas, kuriame išdėliotos lentelės. Reikėjo įsiminti, kuriose vietose yra minos, kad visa komanda galėtų lauką pereiti teisingomis lentelėmis. Užmynus ant minos, tekdavo kartoti. Kita rungtis buvo šaudymas į taikinius. Šaudyti turėjo kiekvienas komandos narys, į taikinius buvo būtina pataikyti aštuonis kartus, bet šaudyti reikėjo visiems komandos nariams sudarant tokią kompoziciją, kuri negalėjo kartotis.

Vakarais stovykloje vyko koncertai. Pirmajį vakarą, penktadienį, bažnyčioje koncertavo Aistė Smilgevičiūtė su grupe „Skylė“, o rugpjūčio 9 d. vakarą didžiojoje palapinėje koncertavo vilniečių roko grupė „Ashtrey“. Kadangi Būtingės stovyklos programa šiais metais buvo įtraukta į Šventosios kultūros renginių planą, į koncertus atvyko daugiau žmonių.

Vėlų vakarą jaunimas susiburdavo kas prie laužo, kas žiūrėdavo naktinį kiną didžiojoje palapinėje.

Paskutinį stovyklos vakarą vyko jau tradicija tapusios pamaldos prie jūros. Visi su žibintais susiruošė žygiui prie jūros. Kam sunku nukeliauti pėsčiomis, tie važiavo automobiliais. Visi susirinko prie jūros, kur kunigas J.Liorančas vedė pamaldas, visi kartu meldėsi ir giedojo. Vakaras buvo šiltas ir labai gražus.

Sekmadienį stovyklą vainikavo uždarymo pamaldos.

Kadangi šiemet stovykla vyko tik tris dienas, o ne keturias, kaip būdavo įprasta, daugeliui norėjosi, kad stovykla nesibaigtų. Nors dalyvių palyginti nedaug, bet visi galėjo susipažinti ir labai šiltai bendravo tarpusavyje, kaip didžiulė šeima. Nekantriai laukiame kitų metų.

Kristina Bielskienė

"Lietuvos evangelikų kelias“, 2008 Nr.7-8