Archyvas - 2009

Vanagai 2008 - sakramentai ir atleidimas

Šiemet, liepos 2 dieną jau vienuoliktą kartą Vanaguose susirinkusius vaikus ir vadovus sveikino linksmai nusiteikęs kunigas Liudas Miliauskas. Daugiau nei 500 dalyvių nekantriai laukė prasidedančios stovyklos ir nebijodami, kad vėl gali užklupti blogas oras, ruošėsi penkių dienų stovyklai. Stovyklos atidarymo pamaldas pravedė vyskupas Mindaugas Sabutis, o choras iš Vokietijos jas papuošė savo koncertu.

Šių metų stovyklos tema – „Šv. Krikštas, Šv. Vakarienė, Atgaila ir Atleidimas“, mokymus šiomis temomis vedė kunigai Remigijus Šemeklis, Liudas Miliauskas, Ridas Tamulis, Mindaugas Dikšaitis. Taip pat stovykloje jau antrus metus svečiavosi vokietis, vedantis seminarus jaunimo vadovams Lietuvoje Ralf Gnewuch, kuris su vaikais dalinosi savo patirtimi, mokė linksmų žaidimų ir visus užkrėtė gera nuotaika.

Beje, atvykstančių stovyklautojų laukė staigmena – tai kartu su Vanagų stovykla vykstantis vasaros pučiamųjų instrumentų seminaras, pernai metais vykęs Šilutėje. Seminaro dalyviai nuo ryto iki vakaro džiugino stovyklautojus skambiomis melodijomis, na o šeštadienio vakare stovyklautojai buvo pakviesti pasiklausyti koncerto, iš kurio dauguma stovyklautojų išėjo su daina ir gera nuotaika.

Pirmosios dienos vakare, po išradingai prisistačiusių vadovų pasirodymo, koncertavo grupė „Patruliai“, vėliau skambėjo giesmės ir dainos prie laužo, buvo gera sutikti naujų ir senų draugų, tad niekas nenorėjo eiti miegoti...Nuo pat ketvirtadienio ryto visi kibo į darbą – klausė pamokėlių, diskutavo, meldėsi, giedojo, žaidė, ruošėsi grupelių prisistatymams. Kasdien po mokymų ir pietų, jaunimas skirstėsi į įvairius būrelius bei sportinius užsiėmimus.

Vaikų širdis ir ausis džiugino gausybė koncertų: bažnyčioje giedojo Teologijos Centro choriukas ir Šilutės parapijos merginų ansamblis (vad. E. Fiodorova ir E. Vaškaitytė), bei Vilniaus parapijos jaunimo ansamblis „Adoremus“ (vad. R.Moraitė), ketvirtadienį į gegužinę sukvietė kantri muzikos grupė „VIXVA“, šeštadienį (liepos 4d.) niekam miegoti neleido triukšmingas „ACDC projektas“. Taip pat šeštadienio vakarą vyko Vanagų talentų paieška, kurios dalyviais labai didžiuojamės ir tikimės, kad šie talentai ateityje taps garsiais aktoriais ir dainininkais visoje Lietuvoje. Naktinių pamaldų „Žvakių šviesoje“ metu, didžioji dalis stovyklos dalyvių priėmė Šv. Vakarienę.

Stovyklos vadovai šiais metais buvo pasipuošę raudonos spalvos kepuraitėmis, su pernai metų Vanagų emblema – linksmu kryžiuku. Dalis stovyklautojų, pernai dalyvavę jubiliejinėje stovykloje, dėvėjo žalios spalvos marškinėlius ir taip pat norėjo pasipuošti kepuraitėmis.

Stovykla įvyko tik rėmėjų iš užsienio dėka. Parama atkeliauja iš Vokietijos, JAV, Anglijos, Kanados ir kitų šalių. Visi esame labai dėkingi rėmėjams už tai, kad jų dėka mes galėjome vėl susirinkti Vanagų stovykloje.

Stovyklos organizatorius kun. Liudas Miliauskas ragina buvusius stovyklautojus, sulaukusius pilnametystės prisijungti prie linksmo stovyklos vadovų būrio.

Ieva Kaknevičiūtė