Archyvas - 2009

Vilniuje vėl kvietė „Atbudimas“

Rugsėjo 26 d. į Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios kiemelį vilniečius bei miesto svečius kvietė krikščioniškas roko festivalis „Atbudimas“.

Šeštajame „Atbudimo“ festivalyje išgirdome žinomą klasikinio roko grupę „Medieval Child“ iš Latvijos bei nuolatiniams „Atbudimo“ dalyviams gerai pažįstamus „Gyvai“, „Ashtrey“ ir „Benas & Quest Rising“. LELB Jaunimo centro rūpesčiu, kaip ir kasmet, pamatyti ir paklausyti grupių bei pabūti bendrystėje į Vilnių gausiai susirinko kitų parapijų jaunimas – iš Kretingos, Klaipėdos, Tauragės, Jurbarko, Kauno... Festivalį vedė kunigas Jonas Liorančas, tarnaujantis Nidos, Juodkrantės ir Rusnės parapijose.

Nekantriai lauksime kitų metų „Atbudimo“. O ištikimiausieji šiuolaikinės krikščioniškos muzikos gerbėjai savo mėgiamas bei naujas lietuviškas grupes išgirsti galės š.m. lapkričio 21 d. Mažeikiuose vyksiančiame populiariame festivalyje „Sielos“. Apie pastarąjį festivalį smulkesnės informacijos ieškokite www.sielos.lt

Jaunimo kelionė į koncertą „Atbudimas 2009”

Š. m. rugsėjo 26 dieną Vilniuje vyko krikščioniško roko koncertas Atbudimas 2009". Rudeniškas oras nesutrukdė trijų parapijų jaunimui vykti į šį koncertą. Šioje kelionėje dalyvavo 23 žmonės iš Batakių, Tauragės ir Jurbarko evangelikų liuteronų parapijų. Kelionė iki Vilniaus neprailgo – visą kelią smagiai bendravome, žaidėme žaidimus, dalijomės savo naujienomis. Atvykus į Vilnių, mūsų laukė įdomi ekskursija, kurią, kaip ir visą šią išvyką, suorganizavo Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčios diakonas ir jaunimo vadovas Karolis Skausmenis. Apsilankėme Arkikatedroje, klausėmės įspūdingo vargonų skambesio ir solistės specialiai mums atliktos giesmės "Ave Maria". Nusileidę į Arkikatedros požemius galėjome apžiūrėti ekspoziciją. Vėliau, po pietų, ėjome į Gintaro galeriją, išgirdome pasakojimą apie gintaro susidarymą, apžiūrėjome įdomias inkliuzų, gintarų kolekcijas. Po to dar vaikštinėjome po Vilniaus senamiestį, pamatėme Užupio angelą, skaitėme žymiąją Užupio konstituciją. Galiausiai 18 val. parskubėjome į Vilniaus ev. – liut. bažnyčią, kurios kiemelyje vyko „Atbudimas 2009“. Koncertavo 4 grupės: svečiai iš Latvijos, grupė „Gyvai“, kauniečiai „Quest Rising“ ir renginio organizatoriai grupė „Ashtrey“. Linksmai šokome, dūkome viso koncerto metu. Pasibaigus koncertui užėjom į Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčią, pagiedojome keletą giesmių, susikaupę asmeninei maldai, padėkojome Dievui už nuostabų laiką, už labai gerą koncertą, už suorganizuotą ekskursiją, bei bendrystę ir buvimą kartu tikėjimo bendrystėje. Po giesmių ir asmeninės maldos bažnyčioje grįžome į jau laukiantį autobusą ir vykome namo. Kelione atgal neprailgo taip pat nes dalinomės dienos įspūdžiais, ką matėme ir t.t. Nors grįžome namo gana vėlai, tačiau labai džiaugiamės šia įspūdinga, įsimintina ir labai prasminga kelione į Vilnių. Labai džiaugiamės, jog ši kelionė buvo suorganizuota, nes kiekvienam iš mūsų ši kelionė buvo labai vertinga, pirmiausia mūsų dvasiniam augimui (malda ir giesme) - sustiprėjo mūsų tikėjimas, tarpusavio bendrystė ir dar didesnis noras šlovinti Dievą ir burtis dar aktyvesnei bendrai jaunimo veiklai.

 

 

Julija Jokšaitė

Nuotr. Kęstučio Puloko