Archyvas - 2010

BIEN jaunimo dienos Hamburge

Balandžio pabaigoje Hamburge, Vokietijoje, surengta kasmetinė „Europos savaitė“. Dalyvauti jos jaunimo programoje balandžio 22-25 d. Baltijos tarpkultūrinio ekumeninio tinklo (BIEN) vienijamą jaunimą iš įvairių valstybių pakvietė šv. Kotrynos ev. liuteronų parapija, kurioje kunigauja Frankas Engelbrechtas, BIEN iniciatorius.

Šiuometinės jaunimo dienos Hamburge pasitiktos su saulė ir gera nuotaika. BIEN vienijamas jaunimas iš Lietuvos, Rusijos (Kaliningrado), Lenkijos, Danijos bei visos Vokietijos rinkosi ne tik tam, kad dalyvautų Hamburgo jaunimo dienose, tačiau ir pagvildenti temą „Rusijos ir Europos santykiai“. Apsistojome Jaunimo namuose „JANA“, kurių šeimininkai ne tik šiltai mus priėmė, bet ir patys prisijungė prie mūsų rengiamų projektų.

Šeštadienis buvo skirtas Europos šventei, kurios tema – „Mes mylime Europą“. Įvairių būrelių atstovai pristatinėjo Europos ir jaunimo labui sukurtus darbus. Šventėje buvo galima rasti visko – nuo hip-hopo šokio mokyklų, valstybių prezentacijų ir įvairių užsiėmimų mažiesiems šventės dalyviams iki rimtų projektų pristatymų Europos ateities vystymui. Mūsų susitikimo dalyviai pristatė jaunimo centrą „JANA“ – buvo pateikta labai įdomi ir susimąstyti verčianti tema „Koks tavo svarbiausias gyvenimo klausimas?“. Rimtai pasukti galvą teko visiems. Mūsų užduotis buvo klausinėti įvairius žmones ir juos fotografuoti, nuotraukos drauge su klausimais vėliau buvo įdėtos „JANA“ tinklalapyje. O klausimų būta pačių įvairiausių – nuo filosofinių „kas mes esame?“ iki labai buitiškų, tokių kaip „kodėl valgydami šokoladą storėjame?“.

Projektas susilaukė nemažo susidomėjimo, todėl bus plėtojamas toliau. Kaip ir kiekvienas susibūrimas, šis taip pat neapsėjo be švenčių ir vakarėlių. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyko „Vallesantacorde“ koncertas – puikus tango bei džiazo mišinys. Buvo surengtas ir tipiškos rusiškos muzikos vakarėlis, palikęs įspūdį beveik kiekvienam.

Sekmadienis prasidėjo ekumeninėmis pamaldomis šv. Kotrynos bažnyčioje. Giedotos visų projekte dalyvavusių šalių giesmės, pristatomi svarbiausi mūsų gyvenimo klausimai, taip pat ir tie, kurių daug dar liko neišsakytų .

Kaip ir kasmet, visi dalyviai, pasikrovę teigiamos energijos, grįžo į savo šalis tęsti kasdienių darbų bei ieškoti atsakymo į svarbiausią savo gyvenimo klausimą.

Vasarą, liepos 19-23 d., kasmetinis BIEN jaunimo festivalis pakvies į Klaipėdą.

Lina Mumgaudytė