Archyvas - 2010

Batakiai – “draugystės sostinė”

2010 Rugpjūčio mėn. 18 d.

Liepos pradžia – tai laikas, kada Batakių bažnyčios kieme tarsi grybai po lietaus išdygsta spalvingos palapinės ir oras prisipildo linksmo vaikų klegesio. Šiemet Tauragės ir Batakių liuteronų evangelikų parapijos stovyklautojus sukvietė jau vienuoliktąjį kartą.

Šurmuliuoti tikrai buvo kam: čia atvyko net šimtas dvidešimt stovyklautojų (tarp kurių buvo 12 vaikų globos namų auklėtinių) ir 45 vadovai bei jų padėjėjai, dirbantys be atlygio. Vieni iš jų – vyresniųjų klasių mokiniai, kiti – studentai, treti – jau savo uždirbamą duoną ragaujantis jaunimas, tačiau visus vienija tai, kad šiai misijai jie aukoja savo sugebėjimus, žinias bei atostogų laiką.

Vykdyti savanorystės misijos stovyklos vadovai atvyko ne tik iš Tauragės ar Batakių, bet ir iš Šilutės, Klaipėdos, Kauno. Kai kuriems “veteranams” Batakių stovykla buvo tarsi trijų iš eilės stovyklų maratono finišas: jie prieš tai dirbo Drevernos stovykloje, vėliau – Vanaguose, o dabar atvyko į Batakius. Tai puikus įrodymas, kad šie jauni žmonės yra patyrę vadovai bei turi kuo pasidalinti su kitais.

Kiekvienas rado veiklą pagal savo sugebėjimus: vedė diskusijas grupėse, organizavo sporto varžybas, būrelius, vakaro renginius, rūpinosi muzika ar grojo patys – jaunieji vadovai sėmėsi patirties iš “senbuvių”. Buvo gera stebėti ir jaunuosius padėjėjus, kurie patys dar visai neseniai buvo nerūpestingi stovyklautojai: kaip atsakingai dabar jie globojo mažuosius savo bičiulius!

Stovyklos esmė – ne tik vaikų vasaros poilsis, bet ir krikščioniškų vertybių puoselėjimas. Iki šiol Batakių stovykloje vyravo katechetinės temos. Šios stovyklos tema - “Draugaukime”, kur pagrindinis dėmesys buvo skiriamas socialinių problemų – smurto ir patyčių - sprendimui. Į pagalbą buvo pakviesta ir psichologė Lolita Cemnolianskienė.

Šalia bendrystės su draugais, bendraamžiais siekta atskleisti ir kitokią bendrystę – bendrystę su Dievu, Bažnyčia ir tikinčiaisiais. Vaikai aktyviai dalyvavo pamaldėlėse, pamokėlėse, jų aptarimuose, diskutavo apie bendraujant iškylančias problemas ir jų sprendimo būdus, apie draugystės reikšmę ir prasmę žmogaus gyvenime. Diakonas Karolis Skausmenis ypač daug dėmesio skyrė konfirmantų grupei, kuri tarp stovyklautojų buvo pati vyriausia.

Sausakimšai Batakių bažnyčiai koncertą dovanojo ir žinomas operos solistas Edmundas Seilius su Kristina Zmailaite bei M. K. Čiurlionio styginių kvartetu. Koncertą, po kurio žiūrovų plojimai skambėjo tiesiog unisonu, vedė žinoma muzikologė Irena Kalvanaitė Povilanskienė.

Nors dalyvių amžiaus amplitudė svyravo nuo ketverių (!) iki penkiolikos metų, tačiau kiekvienas rado sau tinkamos veiklos įvairiuose būreliuose. Jų buvo tikrai nemažai: muzikos, dailės, žurnalistikos, pirmosios pagalbos ir medicinos, origami, muilo burbulų, žaidimų. Sumanumą ir vikrumą jie bandė sporto rungtyse ir estafetėse, tvarkingumu ir išradigumu žavėjo gražiausiai tvarkomos palapinės konkurse, sugebėjimus demonstravo “Talentų vakaro” metu, komandų draugiškumas ir fantazija atsiskleidė grupių prisistatymo renginyje.

Stovyklautojai vieni kitiems rašė atvirlaiškius, kuriuos vakarais skaitydavo linksmieji “paštininkai”. Po renginių vaikai dūkdavo diskotekose, žiūrėdavo animacinius filmukus, romantiškai vakarodavo prie laužo. Paskutinį stovyklos vakarą žvakių šviesoje vyko naktinės pamaldos. Jose giedojo stovyklos vadovai, o ore tvyrojo nepaprastas ir žodžiais nenusakomas jaukumas.

Atsisveikinimo pamaldėlėse tėveliai ir kiti garbūs svečiai džiaugėsi stovyklautojų muzikos būrelio koncertu, giesmelės “Aleliuja” išprovokuota linksmaja “mankšta”. Kunigas Mindaugas Dikšaitis dėkojo visiems stovyklos vadovams, kiekvienam iš jų surasdamas po nuoširdų ir šiltą padėkos žodį.

Na, o jokios stovyklos būtų neįmanoma suorganizuoti ne tik be geros valios, be vaikų, be vadovų, bet ir be rėmėjų. Dėkojame Tauragės miesto merui P. Petrošiui, Tauragės miesto seniūnui V. Žiliui, Batakių seniūnui J. Juozapaičiui, J. Dungveckio UAB „Lignesa“, J. Preikšaičio firmai „Taujanta“, I. Alijošienės firmai „Agava“, L. Zinkevičienės IĮ „Onija“, boulingo klubui „Bacas“ – už picas, L. Spurgienei – už skanų maistą, G. Kalkiaus UAB „Furmedis“ – už palapinės „kelionę“, R. Marozui ir „Muzikos servisui“ – už garso aparatūrą, S. Mičiulio IĮ „Bremena“ ir Sporto centrui - už krepšinio stovus, V. Dedūrienės įmonei bei visiems kitiems, kurie įvairia parama prisidėjo prie stovyklos organizavimo.

Iki susitikimo kitais metais dvyliktojoje Batakių stovykloje su Dievo ir jūsų visų pagalba!

 

 

Parengė

Daiva Genienė,

Batakių stovyklos vadovė