Archyvas - 2010

Jaunimo seminaras kvietė į Žeimelį

2010 Biželio mėn. 29 d.

Pirmąjį birželio savaitgalį visos LELB žvilgsnis buvo nukreiptas į šiaurės Lietuvoje Pakruojo rajono pakraštyje nuo XVI a. gyvuojančią Žeimelio evangelikų liuteronų parapiją. Birželio 5 d. čia pirmą kartą vyko kasmetinė evangeliška giesmių šventė, šiemet skirta net trims sukaktims – 15 metų LEBMS, 20 metų atkurtai Lietuvos nepriklausomybei ir 470 m. pirmajai Žeimelio ev. liuteronų bažnyčiai. Ir ne tik giesmių šventė. Birželio 4-5 dienomis Žeimelio parapijoje pirmą kartą surengtas LELB JC seminaras (antrasis šių metų jaunimo seminarų ciklo renginys) bei BIEN festivalio planavimo grupės pasitarimas. Jaunimas buvo svetingai priimtas Žeimelio vidurinėje mokykloje. Apie seminarą pasakoja dalyvė iš Klaipėdos parapijos.

Vėl ir vėl atrandu, kaip gera susirinkti kartu ir ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir pasiduoti dieviškai tėkmei. Pavyzdžiui, ištrūkti iš mokyklos paskutiniosiomis svarbiomis mokslo metų dienomis, kad nuvažiuotum į liuteroniško jaunimo seminarą Žeimelyje. Taip ir vyksta stebuklai, o laikas tampa įspūdingiausias.
O viskas prasidėjo penktadienio rytą, klaipėdiškiai susirinko prie geležinkelio stoties ir susirado jiems skirtą autobusą. Kelionė buvo išties ilgoka. Pakeliui pasiėmėm draugus iš Priekulės ir Tauragės, kur dar teko išlaukti beveik valandos kamštį. Taigi, mūsų smagus sėdėjimas autobuse truko apie penkias valandas. Labai džiaugėmės pagaliau pasiekę Žeimelį. Ypač smagu, kad mus pasitiko ir nuvedė į kambarius, o po to iškart kvietė prie stalo pasisotinti. Jautėmės laukiami ir mylimi. Atsigavę po kelionės, iš sykio žingsniavom klausytis, ką mums papasakos vyskupas Mindaugas Sabutis. O jis kaip visada kalbėjo įdomiai. Atsakinėjo į mūsų per praeitą seminarą užduotus klausimus. Vyskupas visada labai mielai nori padiskutuoti, pasiaiškinti, jei kyla neaiškumų. Taigi, po jo pasisakymo prasidėjo diskusijos, kurios padėjo daug ką suprasti ir įsigilinti į bažnyčios bei tikėjimo klausimus. Dar tarė žodį svečiai iš užsienio. Sakė, niekur nėra labai įprasta, kad pats vyskupas atvažiuotų pas jaunimą ir mokytų. Tuo mes dar kartą turėjom progą pasidžiaugti.
Po to laukė ilgas turiningas vakaras. Vyko jaukios vakaro pamaldėlės gražioje Žeimelio ev. liuteronų bažnyčioje. Jas vedė vyskupas M.Sabutis. Giedojome giesmes, pritariant gitara arba ir vien balsu iš mūsų mėlynųjų giesmynėlių. Klausėmės Dievo Žodžio, meldėmės sustoję prieky ratu priešais altorių. Visa atmosfera buvo stebuklinga. Išėję iš bažnyčios pilni dvasinės energijos, ją išnaudojome smagiems žaidimams lauke ir viduje. Naktis nebuvo bemiegė, nes dauguma nusprendė, kad reikia rytdienai jėgų ir žvalios sąmonės.
Taigi šeštadienio rytą jau 9 valandą buvome nusiprausę ir prasibudinę bei skaniai pusryčiavome. Iš Kėdainių atvažiavo kunigas Arvydas Malinauskas, kuris sėdint lauke gražiame ore stengėsi atskleisti mums evoliucijos teorijos paslaptis ir Bažnyčios mokymą. Net padovanojo kiekvienam po knygutę „Sukūrimas ar evoliucija“, kuri suteikia daugiau supratimo apie visa tai. Visas seminaras baigėsi iškilmingomis Giesmių šventės pamaldomis.
Labai džiaugiamės, kad tokie seminarai vyksta. Jie suartina skirtingų Lietuvos liuteroniškų parapijų jaunimą, išmoko kartu siekti Dievo ir daryti Jo darbus. Ačiū visiems, kurie prisideda seminarus organizuojant ir su meile nori mus padaryti tikrais bendražygiais Kristuje. Didžiausia padėka LELB JC valdybos pirmininkei Rūtai Šulskienei už visą jos milžinišką darbą ir didelę širdį! Iki greito susitikimo BIEN festivalyje Klaipėdoje liepos 19-23 d.

 

Rūta Gaučiūtė

Nuotraukos Ievos Kaknevičiūtės ir Kęstučio Puloko