Archyvas - 2010

Vasaros stovykla Černobylio vaikams

„Vienkiemio“ sodyboje stovyklavę vaikai iš Baltarusijos
ir jų vadovės neslėpė susižavėjimo Lietuvos gamta,
lankytinais objektais bei maisto įvairove.
Priekyje pirma iš dešinės – Lietuvos evangelikų liuteronų
bažnyčios Jaunimo centro, surengusio šią stovyklą,
vadovė Rūta Šulskienė.

Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios Jaunimo centro rūpesčiu Kretingos rajone, „Vienkiemio“ sodyboje, stovyklavo ir ilsėjosi 38 vaikai iš Baltarusijos, Voloženo rajono, kurio gyventojai pripažinti nukentėjusiais nuo Černobylio atominės elektrinės avarijos.

Vaikus atlydėjusi grupės vadovė Larisa Petraškevič sakė, kad jiems ši stovykla ne tik pramogai, bet ir sveikatai pagerinti.

„Mes esame sužavėti jūsų krašto gamta, maisto produktų įvairove. Mums, nukentėjusiems nuo Černobylio sprogimo, švarus maistas ir švari gamta yra labai svarbu“, - teigė viešnia iš Baltarusijos.

Lietuvoje stovyklavo ir ilsėjosi įvairių Voloženo rajono mokyklų mokiniai nuo 12 iki 13 metų. Į stovyklą buvo pakviesti gerai besimokantys bei daugiavaikių šeimų vaikai, kuriems išvyka į Lietuvą buvo kaip paskatinimas siekti dar geresnių mokymosi rezultatų.

Stovyklautojams buvo sudaryta turininga programa: vaikai keliavo, daug kas iš jų pirmą kartą pamatė Baltijos jūrą, delfinariumą, buvo rengiami teminiai piešimo, keramikos, muzikos užsiėmimai, susitikimai su įdomiais žmonėmis. Tuo pasirūpino Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios Jaunimo centro vadovė Rūta Šulskienė bei jos kolegė Kretingos meno mokyklos pedagogė Milda Trušauskaitė, joms talkino tos pačios mokyklos mokytojos Lina Nikartienė, Asta Abramauskaitė-Gatelienė, Raimonda Kučiauskienė.

„Tokią stovyklą, bendradarbiaudami su Baltarusijos evangelikų liuteronų bažnyčia, surengėme pirmą kartą. Vienas iš stovyklos iniciatorių – Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis, kuris aplankė ir stovyklautojus, - kalbėjo R.Šulskienė. – Manau, kad tokias stovyklas rengsime ir ateityje, nes mūsų, Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios Jaunimo centro, vienas iš tikslų – socialinė, labdaringa veikla”.

Tris savaites turiningu poilsiu mėgavęsi Baltarusijos vaikai bei jų vadovės teigė: kiekviena viešnagės Lietuvoje diena buvusi nuostabi, nes nė viena jų nepasikartojo.

 

Audronė Puišienė

 

„Pajūrio naujienos“

(450) 2010-07-09