Archyvas

2011

Gyventi jauna dvasia

Laikas bėga nenumaldomai greitai, atrodo, tik ką nuvilnijo stovyklų šurmulys ir jau kibsime į mokslus, o žiūrėk – jau ir metai baigiasi. Visą gražaus rudens laikotarpį mūsų Bažnyčios jaunimas, lydimas LELB Jaunimo centro, turėjo įvairiausių galimybių giliau pažinti tikėjimą, vėl kas mėnesį susitikti įvairiuose renginiuose: seminaruose, jaunimo pamaldose, krikščioniško roko festivalyje.

LELB Jaunimo centras – Europos ekumeninės jaunimo tarybos narys!

2011 m. spalio 17-23 d. Höchst (Odenwald), Vokietijoje, vyko 38-oji Europos ekumeninės jaunimo tarybos (EYCE) generalinė asamblėja. Ji organizuojama kas dveji metai vis kitoje EYCE narės šalyje. Pirmasis vakaras buvo skirtas susipažinti tarpusavyje bei su laukiančia asamblėjos savaitės programa.. Oficiali generalinės asamblėjos dienotvarkė prasidėjo antradienį ekumenine ryto malda (kiekvieną dieną rytais vykdavo ekumeninės pamaldėlės, o kiekvienos dienos vakaro maldos buvo vis skirtingų konfesijų – liuteronų, reformatų, ortodoksų ir t.t.), po jos delegatus ir svečius pasveikino EYCE vadovybė bei asamblėją priimanti vietos jaunimo organizacija.

Krikščioniška-labdaringa jaunimo vasaros stovykla „Vanagai'2011“

Nieko nėra geriau, kai pildosi svajonės. Šiemet svajonės išsipildė daugiau nei 500 vaikų bei vadovų, kurie susirinko į jau 14-iktąją Vanagų stovyklą. Išsipildė didelės bei mažos svajonės: susitikti su senais draugais, susirasti naujų draugų, smagiai šokti, sportuoti ir dūkti su būriu linksmų veidų, vėlei priartėti prie Dievo, išmokti šio to naujo ir įgauti energijos bei geros nuotaikos visiems ateinantiems metams.

Vasaros stovyklas prisimenant

Kiekvieną rudenį prisimename nuostabias prabėgusios vasaros akimirkas. Šią vasarą mūsų Bažnyčios vaikai ir jaunimas galėjo dalyvauti įvairiausiose krikščioniškose stovyklose: Vanaguose, Batakiuose, Kretingoje, Būtingėje... Džiugu, kad vasarą vaikai ir jaunimas gali praleisti laiką turiningai, kad atsiranda daug norinčių savanoriauti stovyklose, kad kunigai pasišventę su meile atlieka sielovados darbą.

Batakiuose – savanoriškos veiklos stovykla vaikams ir jaunimui

Batakių seniūnijoje, Gervėčių kaime, veikia kasmetinė Tauragės ir Batakių evangelikų liuteronų parapijų stovykla. Ši jau tradicija tapusi stovykla organizuojama nuo 1999 m. ir kasmet pritraukia vis daugiau vaikų ir jaunimo.

Sutvarkė apleistus kapus

Jaunimo grupė, vadovaujama evangelikų liuteronų bažnyčios diakono Karolio Skausmenio, šeštadienio popietę savanoriškai rinkosi į Batakių seniūnijos Mažintų kapines tvarkyti apleistų, niekieno neprižiūrimų kapų.

Jaunimo seminaras Skirsnemunėje

„Amžina meile aš pamilau tave, todėl nesiliauju tau reikštis ištikimąja meile“ (Jeremijo 31,3).

Gegužės13-15 dienomis jaunimas iš įvairių parapijų gausiai rinkosi Skirsnemunės ev. liuteronų parapijoje į antrąjį LELB JC jaunimo vadovų seminarą. Seminaro tema „Dievo meilė“.

BIEN kviečia į Kaliningradą!

2011 m. vasario 25-27 dienomis Kaliningrade įvyko Baltijos tarpkultūrinio ekumeninio tinklo –BIEN – atstovų pasitarimas, kuriame buvo planuojamas vasarą vyksiantis 11-asis BIEN jaunimo festivalis. Susitikime dalyvavo atstovai iš Lietuvos (LELB Jaunimo centrui atstovavo tinklo kontaktinis asmuo Lietuvoje Živilė Turlaitė, Ieva Turlaitė, Vaida Kriščiūnaitė ir Arvydas Stasiukėnas), Vokietijos, Sankt Peterburgo ir, be abejo, šiemetinio festivalio rengėjai iš Kaliningrado. Susitikimo metu buvo sudaryta festivalio programa, išrinkta būsimojo festivalio tema bei aptarti kiti svarbūs BIEN organizaciniai klausimai. Rugpjūčio 1-5 d. Kaliningrade vyksiančio festivalio tema bus „Iššūkis priimtas“ („Challenge accepted“).

Šių metų jaunimo seminarų ciklas pradėtas Tytuvėnuose

Kovo 11-13 d. LELB Jaunimo centras sukvietė jaunimą į Tytuvėnus (Kelmės r.). Šio seminaro vienijanti tema – „Kristaus kančia“. Taip pat kalbėta apie Lietuvos ev. liuteronų bažnyčios struktūrą.

Ekumeniniai jaunimo kursai Šveicarijoje

Daugiau nei prieš penkiolika metų Vilniaus akademinio ev. liuteronų jaunimo draugija užmezgė ryšius su Europos ekumenine jaunimo taryba (EYCE). Nuo to laiko Lietuvos atstovai dalyvavo daugybėje šios tarptautinės jaunimo organizacijos seminarų, kursų bei konferencijų užsienyje, Lietuvoje keletą kartų lankėsi EYCE vadovai. 2010 m. rugpjūčio 1-8 d. Klaipėdoje buvo surengtas pirmasis šios organizacijos seminaras Lietuvoje. Pernai Europoje įvyko dar du dideli EYCE organizuoti jaunimo renginiai. Pastarąjį kartą daugiau nei trisdešimt skirtingoms bažnyčioms priklausančių jaunuolių iš visos Europos š.m. vasario 27 – kovo 6 d. rinkosi į ekumeninius lyderių kursus Šveicarijoje. Į LELB Jaunimo centro kvietimą dalyvauti kursuose atsiliepė kaunietė Monika Klėmanaitė.

Jaunimo pamaldos Kretingalėje

Pavasariškai saulėtą, bet šaltą trečią vasario šeštadienį jaunimas rinkosi į Kretingalės ev. liuteronų parapiją. Kretingalėje svetingai visus pasitiko Ingrida ir kun. Romualdas Liachavičiai. Po šaltos žiemos sąstingio vėl malonu susitikti tikėjimo brolius ir sesutes iš kitų parapijų. Šiomis pamaldėlėmis LELB Jaunimo centras pradėjo 2011 metų veiklą.