Archyvas - 2011

Batakiuose – savanoriškos veiklos stovykla vaikams ir jaunimui

2011 Liepos mėn. 19 d.

Batakių seniūnijoje, Gervėčių kaime, veikia kasmetinė Tauragės ir Batakių evangelikų liuteronų parapijų stovykla. Ši jau tradicija tapusi stovykla organizuojama nuo 1999 m. ir kasmet pritraukia vis daugiau vaikų ir jaunimo.

Pirmąsias stovyklas su Batakių jaunimu organizavo dar vyskupas Jonas Kalvanas. Jo veiklos tęsėjas – kunigas Mindaugas Dikšaitis.

 

– Dievas davė, kad pavyko nepraleisti nė vienų metų, o dabar jau turime ir naują Batakių jaunimo kartą. Tiesa, anksčiau labiau orientavomės į kaimo vaikus, bet dabar čia kviečiami visi. Kasmet į stovyklą atsivežame ir vaikų namų auklėtinių, – džiaugėsi kunigas.

 

Stovyklaudami Batakiuose vaikai ne tik susiranda naujų draugų ar ilsisi gamtoje, jie sportuoja, žiūri filmus, linksminasi diskotekoje. Šiemet net žygiavo į Batakių piliakalnį, leido laikraštuką „Dienos įvykiai“, rengė „Talentų šou“ ir „Burbuliatorių“ – pūtė didžiulius burbulus. Vyko ir rytinės bei vakarinės pamaldos.

 

– Šiemet bandėme per krikščionišką prizmę pažiūrėti į socialines problemas, mokėmės valdyti pyktį. Net šūkį pasirinkome – „Atverk širdį!“, – sakė M. Dikšaitis.

 

Mindaugo Dikšaičio teigimu, svarbiausia čia – savanorystės tema. Į stovyklą atvyksta savanoriai iš visų miestų, dažnas meta visus darbus, kad galėtų apsilankyti Batakiuose. Šią liepą susirinko net 140 vaikų ir 35 vadovai.

 

Savanorystė Tauragėje jau tapo įprastu reiškiniu, ją aktyviai vysto ir diakonas Karolis Skausmenis.

 

– Dažnai atrodo, kad neverta nė pradėti, neatsiras norinčių padėti, bet pastarasis pusmetis įrodė ką kita, žmonės ne tik noriai dalyvauja mūsų veikloje, bet ir patys siūlosi savanoriauti. Ypač smagu, kad dauguma savanorių – jaunimas, – džiaugėsi K. Skausmenis.

 

Paklaustas apie veiklą Tauragėje, kunigas sakė, kad numatyti darbai nelieka tik kalbomis.

 

– Vykdome daugybę projektų, lankėmės Lauksargių senelių globos namuose, tvarkėme apleistas kapines. Tiesiog susibėgame į krūvą ir darome, – juokėsi diakonas.

 

Pamiršti nelieka ir vaikų namų auklėtiniai, su jais savanoriai užsiima kūrybine veikla – piešia, dainuoja, šoka ir žiūri filmus. Vykdytas projektas, kurio metu vaikai mokėsi ugdyti asmenybę, valdyti pyktį ir atsisakyti smurto.

 

Iveta LEŠČINSKAITĖ

„Tauragės Žinios“