Archyvas - 2011

Ekumeniniai jaunimo kursai Šveicarijoje

2011 Kovo mėn. 28 d.

Daugiau nei prieš penkiolika metų Vilniaus akademinio ev. liuteronų jaunimo draugija užmezgė ryšius su Europos ekumenine jaunimo taryba (EYCE). Nuo to laiko Lietuvos atstovai dalyvavo daugybėje šios tarptautinės jaunimo organizacijos seminarų, kursų bei konferencijų užsienyje, Lietuvoje keletą kartų lankėsi EYCE vadovai. 2010 m. rugpjūčio 1-8 d. Klaipėdoje buvo surengtas pirmasis šios organizacijos seminaras Lietuvoje. Pernai Europoje įvyko dar du dideli EYCE organizuoti jaunimo renginiai. Pastarąjį kartą daugiau nei trisdešimt skirtingoms bažnyčioms priklausančių jaunuolių iš visos Europos š.m. vasario 27 – kovo 6 d. rinkosi į ekumeninius lyderių kursus Šveicarijoje. Į LELB Jaunimo centro kvietimą dalyvauti kursuose atsiliepė kaunietė Monika Klėmanaitė.

2011 m. vasario 27 - kovo 6 d. Šveicarijoje vyko Europos ekumeninės jaunimo tarybos (EYCE) surengti jaunimo vadovų kursai. Vos atvykus į Ženevos oro uostą, kvapą užgniaužė gamtovaizdis. Renginio vieta buvo atokiame miestelyje Kandersteg, į kurį teko 3 valandas važiuoti traukiniu. Visą laiką stebėjausi kalnų grožiu, kiekvienas kalnas atrodė gražesnis nei prieš tai buvęs. Visi renginio dalyviai apsistojo skautų būstinės patalpose, kurios taip pat apsuptos kalnų. Aplinka buvo tikrai maloni ir jauki, visas personalas – skautai savanoriai, kurie visą savaitę buvo labai paslaugūs ir stengėsi pagelbėti kiekvienu klausimu.

Renginio tema – „Mokykis. Dalyvauk. Vadovauk“ („Learn. Engage. Lead“). Pirmoji diena buvo skirta susipažinimui su žmonėmis ir aplinka, taip pat visi dalyviai turėjo įvardyti savo lūkesčius ir nuogąstavimus. Mano tikslas buvo susipažinti su naujais žmonėmis, išmokti lyderiavimo subtilybių ir pasisemti dvasinės ramybės, pailsėti nuo streso. Baiminausi, kad jausiuosi nepakankamai prisidėjusi prie programos, kad bus sunku išsakyti savo mintis. Tačiau savaitės pabaigoje paaiškėjo, kad šios baimės buvo visiškai nepagrįstos ir, tiesą sakant, jaučiausi priešingai.

Paskaitos ir užsiėmimai buvo padalinti į dvi temas: viena iš jų buvo ekumeniškumas, o kita – lyderiavimas. Daugelis renginio dalyvių buvo iš skirtingų šalių, atstovavo skirtingoms bažnyčioms ir kultūroms, todėl ekumeniškumo tema labai plačiai diskutuota. Taip pat vyko kelios paskaitos šia tema.

Tačiau daugiau dėmesio buvo skiriama lyderiavimo temai. Palaipsniui, pradedant nuo paprasčiausių pagrindų, perėjome prie užsiėmimų, per kuriuos praktiškai galėjome panaudoti įgytas žinias. Asmeniškai man būtent ši renginio dalis labiausiai patiko, nes sužinojau, kaip reikia bendrauti su žmonėmis, su kuriais kartais labai sunku susišnekėti, įgijau naujų derybinių ir valdymo įgūdžių, taip pat išmokau geriau prisitaikyti komandoje, kai darbas kartu yra neišvengiamas.

Be visų žinių, kurių įgijau paskaitose ir praktiniuose užsiėmimuose, labai džiaugiuosi sutikusi tiek nuostabių žmonių. Tokiuose renginiuose tradiciškai organizuojami kultūrinės vakaronės ir tarptautiniai banketai. Juose kiekvienos šalies atstovai pristato tradicinius valgius ir gėrimus, papasakoja apie savo šalį. Kultūriniame vakare, kartu su merginomis iš Latvijos ir vaikinu iš Estijos, papasakojome kitiems dalyviams apie Joninių šventės tradicijas. Taip pat sužinojau daug naujų dalykų apie kitas šalis ir jų kultūrą, teko paragauti keisčiausių ir skaniausių patiekalų.

Labai didelį įspūdį paliko kelionė į Ženevą, kur aplankėme keletą bažnyčių, parkų ir kitų turistų pamėgtų vietų. Ženeva – labai gražus ir įsimintinas miestas, kuriame įsikūrę daug Europos ir pasaulio organizacijų. Keletą valandų praleidome Pasaulio Bažnyčių Tarybos būstinėje. Vakare visi susirinkome ežero prieplaukoje įsikūrusioje kavinėje ir valgėme šventinį fondiu.

Visa kelione buvo tikrai nepakartojama. Nors nesu labai sentimentali, bet kai turėjau išvykti, vos sugebėjau sulaikyti ašaras. Daugelis žmonių, kuriuos ten sutikau, buvo labai nuoširdūs ir mieli, todėl buvo labai malonu su jais praleisti visą savaitę. Taip pat didelį įspūdį paliko gamta, kalnai ir kultūra. Džiaugiuosi dalyvavusi šiame renginyje.

 

Monika Klėmanaitė

"Lietuvos evangelikų kelias", 2011 Nr.2-3