Archyvas - 2011

Vasaros stovyklas prisimenant

Vaikų stovyklos Kretingoje akimirka

2011 Spalio mėn. 10 d.

Kiekvieną rudenį prisimename nuostabias prabėgusios vasaros akimirkas. Šią vasarą mūsų Bažnyčios vaikai ir jaunimas galėjo dalyvauti įvairiausiose krikščioniškose stovyklose: Vanaguose, Batakiuose, Kretingoje, Būtingėje... Džiugu, kad vasarą vaikai ir jaunimas gali praleisti laiką turiningai, kad atsiranda daug norinčių savanoriauti stovyklose, kad kunigai pasišventę su meile atlieka sielovados darbą.

Kai kurios stovyklos dar visiškai jaunos, pavyzdžiui, vaikų stovykla Kretingoje liepos 17-23 d. Šiemet pirmą kartą kilo idėja suorganizuoti vaikų stovyklą Kretingos ir Vilniaus parapijų sekmadieninių mokyklų vaikams. Taip pat prisijungė vaikų iš Kretingalės, Jurbarko ir Kauno parapijų. Vaikų stovykla nebuvo vien poilsinė. Po ryto maldos dalyviai išklausydavo tikybos pamokėles, kurias vedė stovyklos vadovai ir kunigai dr. Charles Evanson ir dr. Darius Petkūnas. Muzikos užsiėmimuose giesmių mokytis padėjo pačioje stovykloje suburta grupė. Dailės būrelyje vaikai statė nuostabų „namą-pilį ant uolos“. Jiems talkino mokytojos Milda Trušauskaitė ir Rūta Ničajienė. Tikriausiai nuostabiausias poilsis gali būti tik prie jūros – stovyklautojai iškylavo Palangoje. Nuostabūs saulės spinduliai ir šilta rami jūra lepino ne vieną popietę. Paskutinę stovyklos dieną Kretingoje kretingiškių tėveliai buvo pakviesti į stovyklautojų koncertą. Tačiau tai nereiškė, kad stovykla jau baigėsi: penktadienį stovyklautojai iškeliavo į „Vichi“ vandens pramogų parką Vilniuje. Smagiai pasipliuškenę baseinuose, vaikai skubėjo vakarieniauti į Vilniaus parapijos namus. Šeštadienio rytą stovyklautojai ir jų tėveliai rinkosi į stovyklos uždarymo pamaldėles Vilniaus ev. liuteronų bažnyčioje, jas laikė kun. Ričardas Dokšas. Padėkoję Dievui ir stovyklos organizatoriams, Vilniaus parapijos tarybos visi buvome pakviesti pietų.

Vasaros stovyklų sezoną liepos pabaigoje vainikavo jubiliejinė trisdešimtoji Būtingės stovykla. Kai prisimeni pirmąją krikščionišką stovyklą, kuri buvo organizuota dar sovietinės priespaudos laikais, gali būti dėkingas kunigams Ernstui Rogai, Kurtui Morui, Reincholdui Morui, stovyklautojų tėvams, kurie palaikė stovyklos idėją, o labiausiai – Dievui, kad iki šių dienų laimina šią stovyklą. Per netrumpą laiką stovyklą kūrė daug savanorių. Stovykloje lankėsi įvairūs paskaitininkai, sielovadininkai, įvairiausių stilių muzikos grupės, jaunimas iš įvairiausių Europos šalių ir JAV. Stovyklautojų skaičius skirtingais metais siekdavo nuo 50 iki 300 dalyvių. Jaunimas turėjo galimybę išbandyti savo jėgas sporto rungtyse, žaidimuose, savo kūrybinius sumanymus įgyvendinti įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, muzikiniuose bandymuose. Šiemet jubiliejinėje Būtingės stovykloje liepos 28-31 d. stovyklautojai galėjo pabendrauti su vyskupu Mindaugu Sabučiu, kunigais Jonu Lioranču, Juozu Mišeikiu, Arvydu Malinausku, susitikti su publicistu Tomu Vilucku. Vakarais stovykloje koncertavo grupės „Ashtrey“ ir „Biplan“, Klaipėdos muzikinio teatro styginių kvartetas.

Lieka tik pasidžiaugti, kad kartos keičiasi, o prieš daugelį metų prasidėjusios stovyklos tęsiamos toliau, kuriasi naujos tradicijos, plečiasi ir auga nauji projektai.

 

Rūta Šulskienė,

„Lietuvos evangelikų kelias“, 2011 Nr.8-9

Po Būtingės stovyklos atidarymo pamaldų

Vaikų stovyklos Kretingoje akimirkos

Kretingos vaikų stovyklos uždarymas Vilniaus ev. liuteronų bažnyčioje