Archyvas - 2012

Jaunimo seminarų ciklas pradėtas Šilalėje

2012 Balandžio mėn. 11 d.

„Negali išvengti rytojaus atsakomybės, išsisukdamas nuo jos šiandien“. – Abraomas Linkolnas

Pirmasis šių metų jaunimo seminaras įvyko kovo 16-18 dienomis Šilalės ev. liuteronų parapijoje. Seminaro tema – „Atsakomybė“.

Penktadienio vakare iš įvairių parapijų susirinkęs jaunimas buvo supažindintas su LELB Jaunimo centro įsikūrimo istorija ir veikla, o taip pat – ateities planais. Rudenį LELB jaunimo centras švęs 20-ies metų veiklos sukaktį. Živilė Turlaitė, diak. Karolis Skausmenis, Vaida Kriščiūnaitė pasidalijo mintimis apie praėjusių metų įvairius tarptautinius renginius. Vakaro maldą vedė kun. Juozas Mišeikis. Jis ragino jaunimą pamąstyti apie savo krikščioniškąją atsakomybę ir įsipareigojimą sau, artimiesiems, bendruomenei.

Šeštadienis prasidėjo ryto malda, kurią vedė diak. K. Skausmenis. Po jos roko grupės „Ashtrey“ lyderis Tomas Pavilanskas skaitė paskaitą „Imamės atsakomybės!“ su praktinėmis užduotimis. Antroje dienos pusėje Algis Šveikauskas, VšĮ „Augustana“ projekto „Liuteronų kapinių duomenų bazė“ vadovas, pasidalijo savo patirtimi apie istorinių evangelikų liuteronų kapinių išsaugojimą.

Kun. Arvydas Malinauskas pasidalijo pamąstymu apie atsakomybę ir sąžinę, remdamasis Kaino ir Abelio istorija.

Sekmadienį po seminaro įvertinimo švęsti pamaldų visi keliavome į Batakių bažnyčią.

LELB Jaunimo centras dėkoja Šilalės parapijos vadovams ir kunigui Mindaugui Dikšaičiui už suteiktą galimybę surengti seminarą Šilalėje. Kitas seminaras planuojamas balandžio 27-29 d., jo vietą paskelbsime netrukus.

Rūta Šulskienė,

LELB JC valdybos pirmininkė

„Lietuvos evangelikų kelias“, 2012 Nr. 3