Jaunimo veikla

Batakiuose šurmuliavo mažieji stovyklautojai

Karolinos Stažytės nuotrauka

2013 Liepos mėn. 25 d.

Praėjusią savaitę, liepos 9-12 d., Batakių seniūnijoje, Gerviečių kaime, prie pat Batakių parapijos evangelikų liuteronų bažnytėlės, išdygo linksmo renginių šurmulio bei juoko kupinas margaspalvių palapinių miestelis. Ten vyko kasmetinė, jau penkioliktoji, nuo pat 1999 metų organizuojama krikščioniška stovykla, sukvietusi net 144 stovyklautojus nuo penkerių iki penkiolikos metų.

– Pamenu, pirmojoje stovykloje dalyvavo tik 30 jaunuolių, – kaip ant mielių išaugusį šio renginio populiarumą patvirtino viena organizatorių Lina Abraitienė. – Šiemet palapinėse įsikūrė ir vaikų iš Vilniaus bei Kauno. Stovyklauja ir du ispaniukai, atvykę lankyti Batakiuose gyvenančios močiutės. Visuomet priimame ir vaikų globos namų „Šaltinėlis“ auklėtinių grupelę.

Jau beveik du dešimtmečius Kaune gyvenanti iš Batakių kilusi L.Abraitienė prisiminė, kaip kilo mintis rengti krikščionišką stovyklą.

– Idėja gimė mano ir dviejų pažįstamų, Saidos Tinginytės bei Mindaugo Kairio, galvose. Tuo metu visi trys studijavome teologiją. Žinojome puikių pavyzdžių, tad pirmiausiai kreipėmės į Batakių liuteronų evangelikų parapiją. Taip viskas ir prasidėjo, – prisiminimais pasidalijo L.Abraitienė.

Moters teigimu, stovyklos krikščioniškoji dvasia išliko, mažai pasikeitė ir programa.

– Pirmąją dieną, antradienį, vyko įsikūrimo darbai, pasiskirstymas į vienuolika grupių pagal amžių, keturiasdešimties vadovų prisistatymas bei susipažinimo vakarėlis. Sveikinimo žodį tarė ne tik Tauragės rajono meras Pranas Petrošius, bet ir evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis. Vakarop vieni stovyklautojai dalyvavo diskotekoje prie laužo, kiti, mažesnieji, žiūrėjo animacinį filmą bažnyčioje. Pamenu, vienais metais vaikams netgi teko nakvoti Batakių bažnytėlėje, nes užklupo audra, – pirmosios dienos programa pasidalijo L.Abraitienė.

Trečiadienį vaikų laukė darbas būreliuose. Būtent tądien lankiausi stovykloje, tad L.Abraitienė pasiūlė pasivaikščioti ir apžvelgti, ką stovyklautojai joje veikia per pietus. Vieni iš laikraščių konstravo krėslus, kiti piešė, treti vaikščiojo podiumu ar kūrė dainas. Apsilankiusi žurnalistų būrelyje stebėjau, kaip ant bažnytėlės sienos gimsta medžio formos stovyklos laikraščio viršelis.

– Atlikome tiriamąjį darbą – aiškinomės, kiek kartų kuris vaikas jau lankėsi šioje stovykloje, – karpydama spaudos leidinio viršelį papuošiančius debesėlius, savo žurnalistės darbo niuansus nupasakojo viena žurnalistų būrelio narė.

Staiga išgirdau varpo garsus.

– Artėja pietūs, – paaiškino L.Abraitienė.

Pasirodo, taip vaikai ne tik kviečiami pusryčių, pietų ar vakarienės, bet ir keliami iš saldaus miego palapinėse. Prie laukan išnešto stalo, rankose spausdami dubenėlius ir šaukštus, išsirikiavo patys alkaniausi. Dėkodami už maistą, vaikai giedojo giesmę ir kalbėjo apie tai, kaip pavalgę vienas po kito sušoks į didžiulį pripučiamąjį baseiną.

– Po pietų jų laukia estafetės, o vakare – grupėse sukurti prisistatymai. Neužmirštama ir krikščioniškoji stovyklos dvasia – giesmių „prisotintos“ pamaldos vyksta du kartus per dieną, – dienos užsiėmimus išvardijo L.Abraitienė. – Ryt, ketvirtadienį, ruošiamės į tradiciniu tapusį žygį po Batakių apylinkes.

Tačiau stovykloje jaunimas ne tik pramogauja, bet ir gvildena svarbias nūdienos problemas.

– Šiemet daugiausia dėmesio skiriame patyčioms mokykloje. Su vaikais bendrauja „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos bei Tauragės rajono vaikų reabilitacijos centro mokyklos „Pušelė“ psichologė Aušra Lingaitytė, – pagrindinę Batakių bei Tauragės evangelikų liuteronų parapijų organizuojamos stovyklos šiemetinę temą atskleidė kunigas Mindaugas Dikšaitis.

Vaikų šypsenos ir krykštavimas išduoda – stovyklauti jiems patinka. Pastebėjusi į tvorą atsirėmusį ir į kažką įdėmiai žvelgiantį berniuką, pasiteiravau, ką jis mato.

– Nesu matęs karvės iš taip arti. Nežinau, noriu ją paliesti ar bijau jos, – vis dar susimąstęs atsakė stovyklautojas Martynas.

Išties, daugeliui miesto vaikų toks pabėgimas į kaimą, nakvynė palapinėse palieka neišdildomų įspūdžių.

 

Karolina STAŽYTĖ

"Tauragės kurjeris"