Jaunimo veikla

Ką valgysime rytoj?

2014 Biželio mėn. 22 d.

„Europa skurdo akivaizdoje“ – jaunimo mokymai 2014 gegužės 5-11 d. Bulgarijoje

Iš tiesų retai susimąstome, kad Europoje skurdo tema yra aktuali. „Eurostat“ tyrimų duomenimis 50 proc. europiečių nemano, kad skurdas yra problema. Taip dar prieš beveik pusę metų maniau ir aš. Iki 2013 metų gruodžio, kai prisijungiau prie Europos ekumeninės jaunimo tarybos (EYCE) trejus metus truksiančios programos, skirtos skurdo problemoms Europos regione mažinti.

Šia tema gegužės 5-11 d. vyko ir pavasariniai jaunimo mokymai Sofijoje, Bulgarijoje. Nuo 2007 m. Europos Sąjungos nare tapusioje šalyje nepritekliaus problema ypač akivaizdi – vos atvykus, buvo sunku nepastebėti bent dvidešimties išmaldos prašančių elgetaujančių žmonių, pačiame sostinės centre neleidžiančių praeiti nepakalbintam ir nepastebėtam. Rodos, jų čia pilna visur – o juk taip norėtume nusisukti ir jų nematyti... Bet – ar turėtume?

Sofijoje vykusių mokymų „Europa skurdo akivaizdoje“ metu ir buvo kalbama apie skurdą artimiausioje aplinkoje, jo veikimo mechanizmus. Taip pat buvo aptariamos labiausiai pažeidžiamos asmenų grupės, problema analizuojama ekumeniniame kontekste. Ir, žinoma, vyko Biblijos studijos, praktiniai užsiėmimai.

Gaila, kad galimybe dalyvauti mokymuose nepasinaudojo daugiau mūsų bažnyčios jaunimo! LELB Jaunimo centrui šįkart atstovavau viena – kaip programos dalyvė vedžiau praktinį seminarą, kurio metu kūrėme atvirlaiškius skurdo tema. Dalyvių kūrybingumas nustebino ne tik mane, bet ir kitus renginio organizatorius – atvirlaiškiai artimiausiu metu bus išleisti ir ne tik džiugins savo originalumu, bet ir didins skurdo problemos žinomumą.

Keletas faktų apie skurdą Europoje:
1 iš 10 namų ūkių Europoje gyvena skurde;

2025 m. dar 15-25 milijonų Europos gyventojų gali atsidurti žemiau skurdo ribos;

18-24 metų jaunimas yra labiausiai skurdo pažeidžiama grupė.

Mokymų savaitė prabėgo nepastebimai – liko puikūs įspūdžiai, 25 renginio dalyvių ilgesys ir tikėjimas, kad problemų iškėlimas yra pirmas žingsnis jas sprendžiant.

Plačiau apie kampaniją: www.eyce.org ;

www.facebook.com/eyce.campaign

Lina Leonavičiūtė

„Lietuvos evangelikų kelias“, 2014 Nr.4-5