Jaunimo veikla

Kas laukia BIEN?

2015 Kovo mėn. 28 d.

Penkiolika metų gyvuojantis visų Baltijos jūrą supančių valstybių krikščioniškąjį jaunimą telkiantis Baltijos tarpkultūrinis ekumeninis tinklas (BIEN) bene labiausiai žinomas dėl jau tradicija tapusių kiekvieną vasarą vis kitoje valstybėje vykstančių ekumeninių jaunimo festivalių.

Vasario mėnesį kasmetinis BIEN atstovų pasitarimas, surengtas Vokietijoje Hamburgo Šv. Kotrynos ev. liuteronų parapijos namuose, gvildeno tinklo tolesnio gyvavimo perspektyvas. LELB Jaunimo centrui pasitarime atstovavo Ieva Turlaitė ir Kotryna Cirtautaitė.

Vasario 6-8 d. Hamburge sušauktas skubus BIEN pasitarimas. Paprastai toks kasmetinis susitikimas būdavo skirtas artėjančio BIEN vasaros festivalio planavimui, tačiau šįkart į susitikimą kvietė visai kitokia žinia. Spalio mėnesį Suomijos komanda paskelbė, kad susidūrė su keblumais ir negalės, kaip buvo planuota, surengti 2015-ųjų festivalio. Buvo kreiptasi į visų BIEN šalių kontaktinius asmenis, mėginant rasti sprendimą, kur galėtų įvykti artimiausias vasaros festivalis, tačiau nė viena šalis nesiryžo priimti tokio skuboto pasiūlymo ir neapsiėmė organizuoti festivalio 2015 m.

Nuo pirmojo BIEN festivalio, kuris įvyko Rygoje 2001 metais, jau surengta dar 13 festivalių, kurie palikdavo tiek gerų emocijų, patenkintų dalyvių ir suteikdavo šitiek emocinio bei dvasinio pakylėjimo, tad kas nutiko? Kokia ateitis laukia BIEN? Ar BIEN reikalingas šiandien? Susitikti ir gyvai aptarti šiuos egzistencinius klausimus susirinko Vokietijos, Rusijos (Kaliningrado ir Sankt Peterburgo), Estijos, Danijos, Švedijos ir Lietuvos atstovai.

Sugužėję vienos iš Hamburgo evangelikų liuteronų parapijos patalpose, pirmiausia visų šalių atstovai prisistatė patys, pristatė savo valstybę, religinę padėtį bei atstovaujamą organizaciją. Pasakota ir apie savosios bažnyčios gyvenimą, jaunimo veiklą. Po šios įžanginės susitikimo dalies vyko diskusijos ir darbas mažesnėmis grupelėmis. Pagrindiniai diskusijų klausimai:

  • Ką man reiškia BIEN?
  • Ką aš galiu duoti BIEN?
  • Ko palinkėčiau BIEN?

Vėliau diskutavome apie BIEN misiją, viziją, ateities veiklos koncepciją, finansus, BIEN narius bei šalių atstovus.

Diskusijos buvo begalinės, tad savaitgalio neužteko priimti galutiniams sprendimams. Tačiau vienbalsiai pasisakyta, kad BIEN yra unikalus tarptautinis Baltijos šalių ekumeninis projektas, kuris yra vertas gyvuoti. Visų šalių dalyviai ir jų atstovaujamos organizacijos turėtų ieškoti galimybių prisidėti prie BIEN gyvavimo tiek idėjomis, veikla, tiek ieškodamos finansų. Nutarta, kad susitiksime vėl! Diskutuosime bei planuosime tolesnę BIEN veiklą.

Yra pageidavimų, kad kitas susitikimas įvyktų Lietuvoje š.m. lapkričio 13-15 d. O dar kitas – 2016 m. vasario mėnesį Švedijoje. Laikas netruks prabėgti!

Ieva Turlaitė

„Lietuvos evangelikų kelias“, 2015 Nr.3