Jaunimo veikla

Vanagai-2012

2012 Rugsėjo mėn. 01 d.

Keturioliktųjų “Vanagų” uždarymo pamaldose stovyklos vadovai su ašaromis veiduose visiems vaikams dainavo: “Tariam sudie, mojam rainka, laikas neša nuo tavęs; laukia kiti – laukiami veidai. Tariam sudie, turim vilties vėlei grįžti kol skambės, mūs daina, kuri yra skirta tik Jums”. Su šia daina dar pernai metais pažadėjome sugrįžti.

Dar sausio mėnesį vadovai pradėjo registraciją, balandžio mėnesį vaikai ir jų tėveliai graibstė anketas, kad sudalyvautų jubiliejiniuose, 15-ioliktuose „Vanaguose“, na o likus mėnesiui socialiniuose tinkluose jau buvo skaičiuojamos dienos bei minutės iki malonaus kasmetinio susitikimo.

Ir štai – birželio 25tąją Vanagų kaimelis vėl atgijo savaitei trunkančiai vaikų stovyklai. Tris dienas iš Lietuvos sugūžėję ir iš užsienio sugrįžę vadovai ruošė stovyklautojams nepamirštamą, jubiliejinį Vanagų televizijos projektą. Pudruojamos nosys, šviestuvų spindesys, aplinkui besisukiojantys paparaciai ir gausus būrys žvaigždžių ir žvaigždųnų net penkias dienas tapo vadovų bei vaikų kasdienybe.

Birželio 27-tąją, trečiadienį, “Vanagų televizijos“ didžioji studija prisipildė iš visos Lietuvos susirinkusių projekto dalyvių bei būsimų talentų. Jie buvo supažindinti su stovyklos taisyklėmis, raudonais stovyklos marškinėliais pasipuošusia vadovų – prodiuserių komanda ir susipažino grupelėse. Netrukus prasidėjo smagioji dalis: bažnyčioje koncertavo Tauragės parapijos jaunimo grupė „Glorija“ ir įvyko iškilmingos stovyklos atidarymo pamaldos (pamaldas vedė LELB vyskupas M. Sabutis), puikia nuotaika užkrėtė grupė „Pikaso“, išradingai bei muzikaliai prisistatė tiek senieji, tiek naujieji stovyklos vadovai, pristatydami ateinančias dienas vyksiančius renginius. Na o vėlyvą vakarą visi dalyviai buvo pakviesti į puikią vakarušką, kurioje visus ant kojų sukėlė perkusijos, elektrinis smuikas bei DJ.

Ketvirtadienį stovykloje taip pat niekas nenuobodžiavo. Vaikai noriai rinkosi bažnyčioje, kur jiems rytais buvo vedamos pamokėlės apie: krikštą, atgailą, atleidimą bei šventą vakarienę. Įvadą į temą padarė stovyklos organizatorius Kun. Liudas Miliauskas, o apie Krikštą, jo prasmę, dėstė Kun. Frankas Eriksmeieris iš Vokietijos. Po pietų vaikai galėjo pasirinkti įvairius būrelius: chorą, teatrą, šokius, sportą, dailę, vėlimą ir kt., na o po vakarienės visus į bažnyčią sukvietė dainininkas „T-Buck“, specialiai sugrįžęs į Lietuvą iš Londono koncertui Vanaguose. Hip-hop‘o scenos atstovas, kuriantis prasmingus, verčiančius susimąstyti tekstus pastatė ant kojų visus vaikus bei vadovus ir įsigijo apie 500 gerbėjų. Po koncerto vyko išlikimo žaidimas „Robinzonai“ – kitaip vadinamas vakaro žygis – kuriame grupelės rungėsi ir demonstravo savo gudrumą, greitumą, protą, taiklumą, bebaimiškumą ir komandos dvasią. Stovykla net kelias valandas skendėjo šūksniuose, lakstė neregėti personažai, tačiau svarbiausia buvo pažinti vieniems kitus ir sukurti daug geros nuotaikos ir prisiminimų. Ir be abejonės – tai pavyko. Vakare vaikams dar pakako jėgų trypti gegužinėje, kur koncertavo grupė „The West Coast“.

Penktadienis, kaip įprasta, prasidėjo bažnyčios varpais, pusryčiais bei mankšta, na o tikrą proto, šypsenos bei muzikinę mankštą rytinių pamaldėlių metu pravedė Arūnas Raudonius. Vaikai taip pat klausėsi pamokėlių apie atgailą (Kun. Mindaugas Žilinskis) bei atleidimą (Kun. Jonas Liorančas).

Po sočių pietų stovyklos dalyviai vėl sportavo bei mokėsi kažko naujo būreliuose, na vėliau Klaipėdos parapijos jaunimo grupė sukvietė visus į bažnyčią šlovinimo koncertui. Vakare „Grupių karuose“ išradingai bei įdomiai pasirodė kiekviena stovyklos grupelė, o kompetetinga komisija vertino jų darbą bei pastangas. Vakaras tęsėsi su dainomis prie laužo, smagia muzika palapinėje ir asmenine malda bažnyčioje.

Šeštadienis – priešpaskutinė stovyklos diena, todėl vaikų vėlgi laukė daugybė įspūdžių bei renginių. Dienos pradžioje pamokėles apie Šventą vakarienę vedė Kun. Mindaugas Dikšaitis bei Kun. Romualas Liachavičius. Po pietų įvyko sporto šventė, kurios metu komandos išbandė savo vikrumą estafetėse, tinklinio, futbolo bei krepšinio varžybose, o vakare įvyko įspūdingas „V Faktoriaus“ filmavimas, kuriame savo talentus parodė daugybė stovyklautojų. Tikime, kad Vanaguose užgimę talentai toliau tęs savo karjerą ir kitais metasi visus džiugins savo muzika, dainomis, šokiais ir juokais. Dar vienas Vanagų projekte pasirodęs talentas – daininkas Mino, kuris padovanojo stovyklautojams daugybę puikių dainų ir pakilią nuotaiką. Na o kadangi Vanagai šventė 15-os metų jubiliejų, vakare į dangų buvo paleisti 15 žibintų, simbolizuojančių kiekvienus Vanagų stovyklos metus. O dainuojant “Ilgiausių metų” dangų nušvietė įspūdingi fejerverkai. Naktinės pamaldos žvakių šviesoje, daugybė gražių giesmių bei šventa vakarienė kasmet yra įspūdingiausias momentas stovyklos metu: uždegtos širdys, nuoširdus tyras giedojimas, susimąstymai ir mieli jaukūs pokalbiai iki ryto...Jau vėl laukiame kitų metų, kad galėtumėme taip ypatingai ir gerai jaustis.

Sekmadienį stovykla baigėsi gražiomis uždarymo pamaldomis, ilgomis padėkomis vieni kitiems, organizatoriams ir savanoriaujantiems vadovams, remėjams bei tokiems fantastiškiems, kūrybingiems ir puikiems vaikams. Šiemet prie stovyklos kūrimo prisidėjo apie 80 vadovų, kasmet gardų maistą gaminančios virėjos bei rėmėjai iš Vokietijos, JAV, Anglijos, Kanados bei kitų šalių. Širdingas ačiū visiems padėjusiems įgyvendinti šį didelį projektą.

Kiekvienas po Vanagų stovyklos jaučiamės skirtingai, tačiau emocių ir užplūdusio gerumo dar ilgai negalime pamiršti. Vieniems tai – nauja pradžia. Kitiems – kūrybos ir laisvės išraiška. Tretiems – geriausias gyvenime nutikęs dalykas. Aš, matyt, priklausau trečiajam potipiui, todėl tikiu ir stengsiuos, kad Vanagai ir toliau skristų.

Ieva Aukštuomenė

Stovyklos Vanagai‘2012 video ir nuotraukas galite pamatyti paspaudus ant šių adresų;

Video; http://www.youtube.com/watch?v=xsY50tGSo1c

Nuotraukos; http://community.webshots.com/user/liudas111