Aktualu

Otto Bartningo kūryba pristatyta Vilniuje

2013 Gegužės mėn. 30 d.

Balandžio 12 d., prof. Otto Bartningo gimimo dieną, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje buvo atidaryta fotografijų paroda, kuri iliustravo šio žymaus pasaulinės reikšmės architekto kūrybinį paveldą. Parodos iniciatoriai – Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir ACHITEKTŪROS [aktualijų] FONDAS, organizuojantys paskaitų ciklą „UNESCO paveldas pasaulyje ir Lietuvoje“.

Parodos atidaryme pranešimus skaitė dr. Vaidas Petrulis, architektūros istorikas (KTU Architektūros ir statybos institutas) kalbėjo apie Otto Bartningo asmenybę, jo kūrybos darbų reikšmę ir išskirtinumą. Taip pat pranešimą skaitė svečiai iš Vokietijos Immo Wittig ir Christina Rudert (Otto Bartningo bažnyčių asociacija, Berlynas). Svečiai gausiai susirinkusius klausytojus supažindino su tarptautine iniciatyva 33 Otto Bartningo suprojektuotas bažnyčias, dar vadinamas „Kančios bažnyčiomis“ (vok. Not Kirchen), įrašyti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, pristatė Otto Bartningo biografiją bei jo kūrybą. Paskaitos įrašą galima pažiūrėti internete šiuo adresu: www.archfondas.lt/lt/aktualiju/irasas/paskaita-architekto-otto-bartning-kurybos-paveldas

Otto Bartning karjerą pradėjo kaip ekspresionistas, o vėliau kartu su Walteriu Gropiusu kūrė pamatines Bauhaus mokyklos idėjas ir planus ją įsteigti. Savo kūryboje Otto Bartning daug dėmesio skyrė sakralinei modernizmo architektūrai. Lietuva taip pat gali didžiuotis šios iškilios asmenybės darbu – Emauso evangelikų liuteronų bažnyčia, nuo 1997 metų stovinčia Sudarge (Šakių r.).

Balandžio 14 d. I. Wittig ir Ch. Rudert dalyvavo Vilniaus ev. liuteronų parapijos sekmadienio pamaldose.

„Lietuvos evangelikų kelias“, 2013 Nr.4-5