Diakonija

Vaiko teisių gynėjai mergaitė nerūpėjo

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė vien dėl įstatymo raidės įsivėlė į teisinį ginčą su liuteronų kunigu, gynusiu mergaitės interesus, ir teismą skandalingai pralaimėjo.

Vilkaviškio rajono apylinkės teismas atmetė vaiko teisių apsaugos kontrolierės E.Žiobienės skundą, kuriuo ji siekė, kad Šakių liuteronų parapijos kunigas Virginijus Kelertas, vadovaujantis ir Šakių vaikų globos namams, būtų apkaltintas savavaldžiavimu. Esą jis paėmė mergaitė iš socialinės rizikos šeimos ir apgyvendino savo vadovaujamoje įstaigoje. Tai buvo nebe pirmas E.Žiobienės suraitytas skundas dėl to, jog pernai prieš Kalėdas V.Kelertas iš girtaujančios šeimos parsivežė alkaną, sušalusią ir sumuštą aštuonmetę, kad ji per šventes pabūtų su pilnamete seserimi Rasvita, gyvenančia vaikų globos namuose.

Padėtas galutinis taškas kunigo kaltinimo byloje

Palaiminti persekiojami dėl teisumo: jų yra dangaus karalystė. Palaiminti jūs, kai dėl manęs jus niekina ir persekioja bei meluodami visaip šmeižia. Būkite linksmi ir džiūgaukite, nes jūsų laukia gausus atlygis danguje. Juk lygiai taip kadaise persekiojo ir pranašus. (Mt 5,10-12)

Šių metų pradžioje rajoninėje ir respublikinėje žiniasklaidoje plačiai nuskambėjusioje istorijoje, kurioje Šakių evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas, VšĮ Vaikų globos namų direktorius Virginijus Kelertas buvo kaltinamas savivaldžiavimu, pagaliau padėtas galutinis taškas. Vilkaviškio rajono apylinkės teismo sprendimu nutraukus ikiteisminį tyrimą, nuosprendis įsiteisėjo tik po trijų Vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės skundų. Jie visi buvo atmesti tyrėjams byloje neįžvelgus nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

 

Parama Šakių vaikų globos namų plėtrai

Vilnius. Vasario 14 dieną LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje ministro Donato Jankausko kvietimu lankėsi Šakių vaikų globos namų ir Kudirkos Naumiesčio Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčios globos namų atstovai: kunigas Virginijus Kelertas, Daiva Kalinauskaitė bei Džiugas Jasulaitis.

Bičiulystė su Hojersverda

Šių metų rugsėjo 30 d. Šakių evangelikų liuteronų parapijos atstovai Daiva Kalinauskaitė ir parapijos klebonas Virginijus Kelertas vyko į Hoyerswerdą (Vokietijoje), kur garbingo jubiliejaus – 70-čio proga pasveikino Ziegfriedą Butlerį, ilgametį Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios rėmėją, jau beveik 20 metų globojantį Jurbarko ir Šakių parapijas bei ne vieną diakoninį projektą.

Diakonės Grace Rao vizitas Lietuvoje

Š.m. balandžio 27 - gegužės 4 dienomis Lietuvoje viešėjo diakonė Grace Rao, dirbanti liuteronų bažnyčios Misurio Sinodo pagalbos žmonėms srityje (LCMS Human Care & World Relief). Pagrindiniai jos vizito Lietuvoje tikslai buvo susipažinti Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčia bei bažnyčioje vykdoma socialine veikla. Viešnia ypatingai domėjosi projektais, susijusiais su pagalba moterims ir vaikams.